Liga Mistrzów: Rzeźniczak przegrywa w Londynie, dobry początek Lewandowskiego

Dodany 12-09-2017, 22:30, do: Liga Mistrzów,

Rozpoczęły się rozgrywki długo wyczekiwanej Ligi Mistrzów. Dzisiaj grę rozpoczęli najwięksi w Europie w ramach fazy grupowej. Zaczęło się najofensywniej jak tylko było można.

Tekst alternatywny...
Marouane Fellaini w 15. minut po zastąpieniu Pogby zdołał już trafić bramkę.

Mourinho znowu w elicie, dobry mecz CSKA

W grupie A dobry powrót do Ligi Mistrzów zaliczył Manchester United. Czerwone Diabły pewnie ograły FC Basel 3:0 po golach Fellainiego, LukakuRashforda. Niepokojące dla kibiców z Manchesteru jest zejście Paula Pogby już przed 20. minutą z powodu urazu.
W drugim spotkaniu tej grupy CSKA Moskwa sprostała na wyjeździe Benfice Lizbona. Rosjanie przygrywając 1:0 po golu Harisa Seferovicia z 50. minuty, wyrównali straty i wyszli na prowadzenie za sprawą VitinhoZhamaletdinova.

Kapitan naszej kadry strzela, PSG rozjeżdża kolejnego rywala

Grad goli posypał się za to w meczach grupy B. W Monachium starli się ze sobą dwaj polscy napastnicy - Robert Lewandowski (Bayern Monachium) i Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela). W starciu lepszy okazał się Lewy, który użądlił rywala już w 12. minucie z jedenastki, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Polaku w polu karnym obejrzał Sven Kums. Potem poszło już z górki. Kolejne trafienia dla Bawarczyków dołożyli Thiago AlcantaraJoshua Kimmich.
Równolegle rozegrał się mecz między Celticiem Glasgow a Paris Saint-Germain. Paryżanie idą jak burza. Wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie pewnie ogrywając Szkotów 5:0. Swoje serie strzeleckie podtrzymali Cavani (2 bramki) oraz MbappéNeymar (po jednym trafieniu). Ekipę z Paryża w strzelaniu ponadto wyręczył Mikael Lustig, który zanotował gola samobójczego.

The Blues mocno zaczynają, Roma tylko na remis

Na formę strzelecką piłkarzy nie narzekali również kibice meczu między Chelsea Londyn a debiutantem w Lidze Mistrzów - Karabachem Agdam. Mistrzowie Anglii nie dali szans Kazachom i pokonali ich aż 6:0. W spotkaniu pełne 90. minut rozegrał Jakub Rzeźniczak, który drugi raz z rzędu występuje w tych rozgrywkach (sezon temu z Legią Warszawa).
Jedyny remis padł dzisiaj w potyczce między AS Romą, a Atletico Madryt. Żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i zmuszone są podzielić się punktami.

Messi lepszy od Buffona, Hasi przegrywa ze Sportingiem

Z kolei w grupie D FC Barcelona wygrała u siebie z Juventusem Turyn 3:0 po dublecie Leo Messiego i bramce Ivana Rakiticia.
W Pireusie miejscowy Olympiakos uległ Sportingowi Lizbona 2:3. Grecy do przerwy przegrywali 3:0, jednak po przerwie próbowali odmienić ten rezultat - nieskutecznie.
Więcej o meczach tej grupy piszemy w naszej osobnej relacji: Liga Mistrzów: W grupie D Słodka zemsta Barcy, Sporting wygrał w Pireusie

Po pierwszej kolejce liderami w grupach A,B,C i D są kolejno Manchester United, PSG, Chelsea i Barcelona. Z dzisiejszych spotkań najpewniej wygrała ekipa Paryżan, wygrywając aż 5:0.