Liga Mistrzów: Dwa remisy w grupie E

Dodany 13-09-2017, 22:25, do: Liga Mistrzów,

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów w grupie E wszystkie drużyny podzieliły się punktami. Po ciekawym meczu Liverpool F.C. zremisował z Sevillą FC 2:2 (2:1). Natomiast w drugim spotkaniu tej grupyNK Maribor[/b] zremisował u siebie ze Spartakiem Moskwa 1:1 (0:0).

Tekst alternatywny...

Pojedynek na Anfield miał być rewanżem za finał Ligi Europy z 2016 r. kiedy to drużyna ze stolicy Andaluzji wygrała 3:1. W piątej minucie na prowadzenie wyszli goście, po trafieniu Wissama Ben Yeddera. To tylko zwiększyło ataki podopiecznych Jurgena Kloppa, którzy wyrównali w 21. min. dzięki bramce Roberto Firmino. ''The Reds'' nie poprzestali na tym i po kolejnych szesnastu minutach wyszli na prowadzenie. Strzał Mohameda Salaha odbił się od Simona Kjæra nie dając szans na skuteczną interwencję Sergio Rico. Gospodarze jeszcze do przerwy powinni prowadzić dwoma golami, lecz z karnego w słupek trafił Firmino. W drugiej połowie z każdą minutą to piłkarze ''Sevillistas'' coraz mocniej atakowali, dzięki czemu w 72. min zdobyli wyrównującego gola autorstwa Joaquín Correa. Wcześniej za odrzucenie piłki, na trybuny został wysłany szkoleniowiec gości - Eduardo Berizzo. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Joe Gomez. Piłki meczowej dla zespołu z Andaluzji nie wykorzystał rezerwowy Luis Muriel.
W drugim meczu tej grupy NK Maribor zremisował u siebie ze Spartakiem Moskwa. Wszystko co ciekawe działo się w tym spotkaniu w drugich 45 minutach.Goście objęli prowadzenie po golu Aleksandra Samiedowa w 59 min. Do wyrównania pięć minut przed końcem regulaminowego czasu doprowadził Damjan Bohar, który kilkanaście minut wcześniej trafił w słupek. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał były stoper Legii Warszawa - Marko Šuler. W kolejnej kolejce grupy E Ligi Mistrzów Liverpool F.C. czeka wyjazd do stolicy Rosji, natomiast do Sevilli przyjedzie NK Maribor.

Liverpool F.C. - Sevilla FC 2:2 (2:1)
0:1 - Wissam Ben Yedder (5.)
1:1 - Roberto Firmino (21.)
2:1 - Mohamed Salah (37.)
2:2 - Joaquín Correa (72.)

Liverpool F.C.: Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, Moreno – Can (76. Coutinho), Henderson, Wijnaldum – M. Salah (89. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané (83. Sturridge)

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Pareja, Escudero – N'Zonzi, Banega, Pizarro (45+1. Sarabia) – Navas (83. Corchia), Ben Yedder (69. Muriel), Correa

Żółte kartki: Moreno, Gomez x2 – Mercado, Banega

Czerwona kartka: Joe Gomez (90+4. za drugą żółtą)