Liga Mistrzów: Honorowe trafienie Milika, Borussia przegrała w Londynie

Dodany 13-09-2017, 22:40, do: Liga Mistrzów,

W środowych meczach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów było kilka niespodziewanych wyników. Ekipa Kamila Glika jedynie zremisowała z Red Bull Lipsk, Borussia Dortmund uległa w Londynie Tottenhamowi, a SSC Napoli uległo Szachtarowi Doniec. Natomiast Besiktas gładko wygrał w Porto.

Tekst alternatywny...

Arkadiusz Milik wykorzystał rzut karny w przegranym meczu z Szachtarem Donieck

W grupie E na początek zmagań padły dwa remisy. FC Liverpool ugrał punkt w starciu z Sevillą FC, a NK Maribor nie dał pokonać się Spartakowi Moskwa. Więcej o tych dwóch spotkaniach piszemy w naszej osobnej relacji, którą można przeczytać tutaj: Liga Mistrzów: Dwa remisy w grupie E

W grupie F trzy punkty na swoje konta dopisały Manchester City i Szachtar Donieck. Angielski zespół rozbił na wyjeździe Feyenoord, a mistrz Ukrainy okazał się lepszy od SSC Napoli. W Rotterdamie goście objęli prowadzenie już w 2. minucie. Wówczas po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Davida Silvy piłkę do siatki głową skierował John Stones. Osiem minut później Kyle Walker obsłużył podaniem w polu karnym Sergio Aguero, który bez przyjęcia z ostrego kąta strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Brada Jonesa. Australijski bramkarz mistrza Holandii w 25. minucie ponownie wyciągał futbolówkę z sieci. Po jego obronie strzału sprzed pola karnego piłkę do sieci dobił Gabriel Jesus. Wynik tego pojedynku ustalił ten który rozpoczął strzelanie. Była to niemal kopia pierwszej bramki. Ponownie krótkie rozegranie z rożnego i dośrodkowanie tym razem Kevina De Bruyne'a na gola zamieni Stones. W Charkowie Szachtar Donieck podejmował SSC Napoli, w którym od pierwszej minuty pojawili się Piotr ZielińskiArkadiusz Milik. Gospodarze tego meczu objęli prowadzenie w 15. minucie po ładnej akcji podaniami. Taison otrzymał piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bezradnego Pepe Reinę. Na początku drugiej połowy Taras Stepanenko dośrodkował futbolówkę w pole karne gdzie minął się z nią hiszpański golkiper co wykorzystał zamykający na dalszym słupku Facundo Ferreyra. Przyjezdni zdołali ustrzelić tylko gola honorowego. W 70. minucie brutalnym wejściem Stepanenko faulował w polu karnym Driesa Mertensa i moment później jedenastkę wykorzystał Milik. Nasz reprezentant w końcówce mógł doprowadzić do remisu, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Liderem grupy G po pierwszych meczach został turecki Besiktas JK, który na wyjeździe pewnie pokonał FC Porto 3:1. Podopieczni Senola Gunesa pierwszego gola zdobyli już w 13. minucie gry. Po centrze z prawej flanki Ricardo Quaresmy piłkę głową do bramki wpakował Anderson Talisca. Gospodarze szczęśliwie wyrównali osiem minut później, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę pechowo do własnej bramki skierował Dusko Tosic. Turecki zespół szybko odpowiedział kolejną bramką. W 28. minucie Cenk Tosun zdecydował się na strzał z dystansu i spóźniony Iker Casillas nie sięgnął futbolówki. Przyjezdni w końcówce dobili rywali trzecim golem. Ryan Babel po dograniu Alvaro Negredo płaskim strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce. W drugim meczu rozegranym w Lipsku miejscowy Red Bull podzielił się punktami z AS Monaco. Obie bramki tego meczu padły w przeciągu dwóch minut. W 34. minucie Emil Forsberg otrzymując podanie na lewej flance wbiegł w pole karne, a następnie mocnym strzałem przy słupku dał prowadzenie miejscowym. Moment później po dośrodkowaniu z prawej flanki w zamieszaniu podbramkowym na raty do remisu doprowadził Youri Tielemans. Całe spotkanie w ekipie mistrza Francji rozegra Kamil Glik.

W ostatniej grupie H pewne zwycięstwa odniosły Tottenham Hotspur i Real Madryt. Obrońca trofeum mając ogromną przewagę wbił trzy gole APOEL-owi. W 12. minucie Cristiano Ronaldo po dograniu z lewej flanki Garetha Bale'a strzałem z ostrego kąta otworzył wynik tego pojedynku. Lider "Królewskich" na początku drugiej odsłony podwyższył rezultat pewnie wykonując rzut karny. Wynik spotkania w 61. minucie ustalił Sergio Ramos. Stoper Realu w swoim stylu zapuścił się w pole karne przeciwnika i wykorzystując odegranie Ronaldo strzałem z przewrotki pokonał zaskoczonego Boy'a Watermana. Na Wembley Stadium "Koguty" odprawiły z kwitkiem ekipę Łukasza Piszczka. Borussia gola straciła już w 4. minucie kiedy to Heung-Min Son wchodząc z lewej flanki w szesnastkę ograł Sokratisa i strzałem z ostrego kąta umieścił futbolówkę w sieci. Goście odpowiedzieli już siedem minut później. Wówczas Andrij Jarmolenko ładnym strzałem sprzed pola karnego trafił idealnie w okienko bramki. W 15. minucie Tottenham ponownie prowadził po niemal identycznej akcji co przy pierwszym trafieniu. Tym razem to Harry Kane rozpędził się na skrzydle i ogrywając w polu karnym Omera Topraka huknął pod poprzeczkę nie do obronny. Ten sam zawodnik ustalił wynik tego pojedynku w drugiej połowie. Anglik otrzymał podanie od Mousy Dembele i strzałem na dalszy słupek pokonał Romana Burkiego. W doliczonym czasie czerwoną kartkę za uderzenie rywala obejrzał Jan Vertonghen.