Zwycięstwo Orlen Wisły Płock w Kwidzynie

Dodany 18-11-2015, 19:00, do: PGNiG Superliga mężczyzn,

W meczu 12. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn ORLEN Wisła Płock pokonuje MMTS Kwidzyn 34:22.

Kwidzyn zdołał postawić się Nafciarzom tylko do 18. minuty. Oba zespoły postawiły na mocną obronę, co zaowocowało walką na boisku. Gospodarze utrzymywali kontakt bramkowy z goścmi, a w 10. minucie udało im się nawet wyjść na prowadzenie. Na taki obrót spraw szybko zareagował Manolo Cadenas, prosząc o czas. Od powrotu na boisko zawodnicy z Płocka zaczęli budować swoją przewagę, a duży udział w dobrej postawie swojej drużyny miał Rodrigo Corrales. Płocczanie popełniali błędy w ataku, ale i tak wynik był ciągle na plusie dla ich drużyny. Orlen Wisła nie zwalniała tępa i na ich kolejne pięć bramek, MMTS odpowiedział zaledwie jedną.

Po przerwie przewaga gości urosła do dziesięciobramkowej. Gospodarze nie stawiali oporu drużynie przyjezdnej, a ci wykorzystując szanse, powiększali swój dorobek punktowy. Trzeci rzut karny obronił Rodrigo Corrales, a w ataku szalał Angel Montoro. W tym meczu szansę debiutu otrzymał Alex Olkowski. Ostatnie minuty spotkania to dominacja podopiecznych Manolo Cadenasa. Na koniec duży powód do radości miał Olkowski, ponieważ na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zdobył swoją pierwszą bramkę w PGNiG Superlidze. Mecz zakończył się wynikiem 34:22.

MMTS: B.Dudek (25% 5/19, 0/1 k), P.Kiepulski (24% 6/22, 0/3 k) - M.Seroka, A.Kryszeń(1), A.Nogowski(2, 0/1k), M.Szpera(1), G.Szczepański(6, 0/1k), M.Peret(3), B.Janiszewski(3, 2/2k), K.Janikowski, P.Zadura(2), A.Ossowski(2), M.Potoczny(2),

Orlen Wisła: M.Wichary, R.Corrales (44% 15/35, 2/4 k) - A.Olkowski(1), M.Daszek(1, 0/1k), I.Nikčević(3), V.Ghionea(6, 2/2k), Z.Kwiatkowski, T.Rocha(3, 1/1k), A.Montoro(7), M.Tarabochia(3), B.Konitz(1), M.Pušica(1), D.Racotea(2, 1/2k), D.Zhitnikov(3), M.Piechowski(3)