Piotr Nowakowski dla NiceSport.pl: "To nie był wymarzony początek"

Dodany 08-06-2013, 19:47, do: Reprezentacja, Liga Światowa,

Polacy słabo rozpoczęli kolejną edycję Ligi Światowej przegrywając z Brazylią 1:3. Po ubiegłorocznych zwycięzcach tej prestiżowej imprezy, spodziewano się nieco więcej.

Piotr Nowakowski nie zaliczył dobrego występu przeciwko reprezentacji Brazylii w meczu inauguracyjnym Ligi Światowej 2013. Środkowy zdobył w trzech setach tylko trzy punkty, natomiast w czwartym nie pojawił się nawet na boisku. Jego zmiennikiem był Andrzej Wrona. - Nie był to wymarzony początek, ale wszyscy wiemy, że Brazylia jakim składem by nie wyszła, to i tak dysponuje dość sporą siłą rażenia. Dzisiaj przede wszystkim nasze błędy, trochę brak cierpliwości w decydujących momentach sprawiły, że w pierwszym secie nie wykorzystaliśmy w końcówce sporo okazji, czego później żałowaliśmy. Ten ostatni set - to już praktycznie nie było co zbierać. Coś się musiało zaciąć - specjalnie dla NiceSport.pl reprezentant Polski pokusił się o ocenę minionego spotkania.

Polacy w czterech partiach popełnili aż 23 błędy własne, natomiast Brazylijczycy mieli ich trzy mniej. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Nowakowski nie potrafił wytłumaczyć przyczyn tak dużej ilości błędów popełnianych przez polski zespół. - Jesteśmy przygotowywani teraz pod kątem grania właśnie w Lidze Światowej, także czujemy się na pewno dobrze. Rywal był dzisiaj po prostu lepszy - nie szukał usprawiedliwienia dla słabej gry swojej drużyny.

Wydawało się, że bez swoich wielkich gwiazd w składzie jak Giba, Rodrigao, Sergio i kontuzjowanego Murilo, Brazylia nie będzie ciężkim rywalem dla Polaków w pierwszym meczu Ligi Światowej. Rzeczywistość okazała się jednak okrutna. Sam Andrea Anastasi na konferencji przedmeczowej stwierdził, że "Canarinhos" wciąż są jednymi z faworytów do wygrania "Światówki". - Brazylia już od x czasu jest na światowym topie. Zgadzam się ze słowami trenera - przyznał Nowakowski. Kolejne spotkanie z Brazylijczykami już w niedzielę 9 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Czy Polacy zdołają dobrze przygotować się do tego meczu po takiej porażce? - Obejrzymy sobie wideo i wyciągniemy wnioski. Zobaczymy co robiliśmy dobrze, a nad czym musimy popracować. Na pewno da się jeszcze coś zmienić, czy to w taktyce, czy w składach personalnych - tłumaczył środkowy.

Dzień przed pierwszym meczem w nowej edycji Ligi Światowej, zespoły Polski i Brazylii spotkały się na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie rozstawiono boisko do siatkówki. Drużyny rozegrały między sobą sparing, który wygrała reprezentacja Polski (11:8 w jednym krótkim secie). Polski Związek Piłki Siatkowej stara się, aby na wielkim stadionie został rozegrany mecz otwarcia Mistrzostw Świata 2014 w Piłce Siatkowej Mężczyzn, których Polska będzie gospodarzem. Prawdopodobnie to przedsięwzięcie zostanie zatwierdzone przez FIVB. Jak ten pomysł podoba się Piotrowi Nowakowskiemu? - Chciałbym rozegrać taki mecz, ale czy to akurat musi być mecz otwierający mistrzostwa świata? Do tego miałbym pewne obiekcje, ale to nie ja decyduję - zakończył siatkarz.

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 4