Szybkie zwycięstwo lubinian

Dodany 07-01-2017, 18:41, do: PlusLiga,

Szczęśliwy okazał się być pierwszy mecz w tym roku w wykonaniu ekipy z Dolnego Śląska, która szybko rozprawiła się z rywalami z Kielc.

Mecz lepiej rozpoczęła ekipa z Kielc, która po udanym ataku Superlaka miała już trzy punkty przewagi (2:5). Chwilę później jednak lubinianie po ataku Łukasza Kaczmarka zmniejszyli straty do jednego "oczka" (9:10). Remis gospodarze osiągnęli dopiero po udanym bloku (17:17). Świetne zagrywki Keitha Puparta dały podopiecznym trenera Cretu znaczną przewagę w końcówce (23:19). Set zakończył się wynikiem 25:20 na korzyść Cuprum.

Drugi set rozpoczął się od punktowych zagrywek Łukasza Kaczmarka (2:0).
Passę lubinian przerwał Jędrzej Maćkowiak udanym atakiem (7:4). Świetna gra środkiem po stronie gospodarzy dała im niemałą przewagę nad rywalami (14:7). Chwilę później ekipa z Dolnego Śląska wyprowadziła sobie aż 11 oczek przewagi (21:12). Partia zakończyła się dobrą akcją ze skrzydła Roberta Tahta (25:16).

W ostatnim secie tylko na początku Effector Kielce miał cokolwiek do powiedzenia, gdy po chwili lubinianie doprowadzili do remisu (4:4). Po świetnych zagrywkach Łukasza Kaczmarka prowadzenie gospodarzy wzrosło o kolejne punkty (12:9). Skuteczna akcja Piotra Haina (19:13). Niezawodny Kaczmarek po chwili dorzucił kolejne punkty swojej drużynie (23:16). Mecz skończył się po świetnej kontrze Cuprum (25:17).

MVP: Grzegorz Łomacz

Cuprum Lubin – Effector Kielce 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

Cuprum Lubin: Malinowski, Kaczmarek, Pupart, Michalski, Gorzkiewicz, Boehme, Taht, Gunia, Koumentakis, Grobelny, Hain, Łomacz, Rusek, Kryś

Effector Kielce: Bućko, Antosik, Komenda, Wohlfahrstatter, Wachnik, Orobko, Pawliński, Superlak, Formela, Maćkowiak, Biniek, Sobczak