W Dąbrowie pachniało sensacją, ale waleczne ostrowczanki wracają do domu bez punktów

Dodany 07-01-2017, 19:10, do: ORLEN Liga,

Niewiele brakowało, a być może wynik dzisiejszego spotkania byłby bardziej korzystny dla siatkarek z Ostrowca, które po wyrównanym pojedynku uległy 1:3 drużynie z Dąbrowy Górniczej. Pomarańczowo-czarne przez trzy sety toczyły walkę z silnym rywalem jak równy z równym, czego przykładem może być odrobienie w sumie aż czternastu oczek w drugim secie, który po grze na przewagi należał jednak do gospodyń.

Spotkanie od prowadzenia rozpoczęły przyjezdne (2:0), jednak już po chwili as serwisowy Tamary Kaliszuk doprowadził do wyrównania (2:2). Następnie gra toczyła się punkt za punkt (8:8). Potem z prawego skrzydła punktowała Helena Horka, która dała prowadzenie swojemu zespołowi (10:8). Później błąd w rozegraniu Yael Castiglione sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (13:13). Następnie dobre ataki Kaliszuk ponownie pozwoliły cieszyć się z prowadzenia gospodyniom (16:13). Po chwili skuteczne zagranie Joanny Kapturskiej, oraz autowy atak Horki doprowadziły do kolejnego w tym secie wyrównania (16:16). Później błędy własne MKS-u, oraz udane kontrataki Roksany BrzóskiJoanny Kapturskiej sprawiły, że końcówka tego seta należała do ostrowczanek (24:18). Koniec końców set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 25:20.

Druga partia to autowe ataki KSZO, oraz szczelne bloki gospodyń i ich prowadzenie 7:0. Następnie z lewego skrzydła zapunktowała Roksana Brzóska (9:3). Potem równie skutecznym zagraniem popisała się Daria Paszek (13:5). Później w ekipie gości zafunkcjonował blok (16:9). Chwilę po tym równie szczelną "ścianę" ustawiły dąbrowianki, które dzierżyły w swoich rękach aż dziesięcipunktowy zapas (19:9). Później trudne zagrywki Magdaleny Soter sprawiły, że ostrowczanki nabrały wiatru w żagle. Dobrze na kontrach spisywały się Kapturska i Stroiwąs dzieki czemu KSZO odrobiło większość strat (20:17). Następnie dwukrotnie na lewym skrzydle zameldowała się Brzóska, ale na prowadzeniu pozostał MKS (22:19). Później dobre kontrataki Doroty Ściurki, oraz autowe zagranie Heleny Horki sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (23:23). Losy tej partii decydowały się w nerwowej końcówce granej na przewagi, która w dużej mierze dzięki punktowym akcjom Tamary Kaliszuk padła łupem gospodyń i zakończyła się ich zwycięstwem 29:27.

Początek trzeciej odsłony to wyrównana walka (5:5). Następnie autowe zagrania Joanny Kapturskiej dały na krótko przewagę MKS-owi. Po chwili za błędy koleżanki zrehabilitowała się Ściurka i na tablicy wyników pojawił się remis (8:8). Później skuteczne ataki Darii Paszek, oraz Heleny Horki dały czteropunktowy zapas drużynie z Dąbrowy Górniczej (15:11). Następnie punktowe akcje Kapturskiej i Stroiwąs sprawiły, że przyjezdne traciły już tylko jedno oczko (16:15). Po chwili błędy w ataku Aleksandry Sikorskiej doprowadziły do wyrównania (17:17). Następnie sprytne zagranie Tamary Kaliszuk ponownie pozwoliło złapać oddech gospodyniom (21:19). Ostatnie słowo w tej partii należało do dąbrowianek, które po punktowym bloku mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:22.

Czwartego seta dąbrowianki rozpoczęły od prowadzenia 7:1 dzięki udanym kontrom Tamary Kaliszuk, oraz dobrej postawie w bloku Kamili Ganszczyk. Następnie dobrze w ataku spisały się Thaka i Brzóska (8:5). Potem trudne zagrywki Heleny Horki napędzały grę zespołu z Dąbrowy Górniczej. Nie do zatrzymania na kontrach były skrzydłowe MKS-u, oraz Aleksandra Sikorska (15:6). Chwilę po tym w ekipie przyjezdnych zafunkcjonował blok (16:9). Potem błędy w ataku MKS-u pozwoliły ostrowczankom odrobić część strat (17:13). Później na środku skuteczna była Sava Thaka, ale na prowadzeniu nadal pozostały gospodynie (20:15). Później sytuację ekipy ze świętokrzyskiego próbowały jeszcze ratować Brzóska i Kapturska (22:18, 23:19). Mimo to ten set zakończył się pewnym zwycięstwem Tauronu MKS-u 25:19.

MVP: Tamara Kaliszuk

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: 3:1 (25:20, 29:27, 25:22, 25:19)
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Castiglione, Kaliszuk, Ganszczyk Horka, Paszek, Sikorska, Lemańczyk (libero), Weiss, Drabek
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Szpak, Brzóska, Piotrowska, Kapturska, Ściurka, Soter, Pauliukouskaya (libero), Stroiwąs, Polak