PP: Jastrzębski Węgiel pierwszym półfinalistą

Dodany 11-01-2017, 19:10, do: Puchar Polski,

Po dość zaciętym pojedynku siatkarze Marka Lebedewa pokonali dziś na własnym boisku drużnę Cerradu Czarnych Radom 3:0, czym zapewnili sobie awans do półfinału Pucharu Polski, który już w ten weekend odbędzie się we Wrocławiu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze (2:0). Jednak przyjezdni błyskawicznie doprowadzili do wyrównania (2:2). Potem gra toczyła się punkt za punkt (7:7). Następnie punktowy blok jastrzębian dał im na krótko przewagę (9:7), ale skuteczny atak ze skrzydła Jasona Derocco ponownie spowodował remis (9:9). Później błędy obu drużyn dawały raz jednej raz drugiej minimalną przewagę, ale ostatecznie wynik oscylował w okolicach remisu (13:13). Następnie trudne zagrywki Macieja Muzaja dały trzypunktowe prowadzenie jastrzębianom (16:13), które po chwili powiększył Derocco dobrym zagraniem (20:16). Potem na prawym skrzydle zameldował się Bartłomiej Bołądź, ale na prowadzeniu pozostali gospodarze (21:18). Premierowa odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem siatkarzy ze Śląska 25:20.

Drugi set to wyrównana walka (4:4). Następnie atomową kontrę na punkt zamienił Maciej Muzaj, co dało prowadzenie drużynie z Jastrzębia Zdroju. Tuż po tym asem serwisowym popisał się Tomasz Fornal i na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Później szczelny blok jastrzebian znów dał im dwupunktowe prowadzenie (10:8). Do kolejnego w tym meczu remisu Czarni doprowadzili dzięki szczelnemu blokowi (12:12). Po chwili czujna gra na siatce Lukasa Kampy ponownie dała przewagę jastrzębianom (14:12), którą tym razem gospodarze utrzymali przez dłuższy fragment gry (16:14). Następnie skuteczny atak Muzaja, oraz autowe zagranie Wojciecha Żalińskiego sprawiły, że przewaga Jastrzębskiego Węgla wzrosła do czterech oczek (18:14). Następnie asy serwisowe Emanuela Kohuta spowodowały, że radomianie tracili już tylko jedno oczko (18:17). Pracę swojego kolegi zmarnowal autowymi zagraniami Bartłomiej Bołądź na skutek czego to gospodarze mogli cieszyć się z odzyskanego prowadzenia (21:17). W końcówce tego seta sytuację radomskiej ekipy próbowali jeszcze ratować Żaliński i Ostrowski (22:21), ale dobra gra na siatce gospodarzy pozwoliła wygrać im drugą odsłonę 25:21.

Trzeci set to znów zacięta walka z obu stron (5:5). Następnie asem serwisowym popisał się Hidalgo Oliva (7:5). Po chwili tym samym odpowiedział Kohut i na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Potem dobre zagrania Lukasa Kampy dały trzypunktowe prowadzenie gospodarzom (11:8). Następnie skuteczne zagrania Jakuba Ziobrowskiego doprowadziły do wyrównania (11:11). Później trudne zagrywki Grzegorza Kosoka ponownie pozwoliły "odskoczyć" gospodarzom (15:12). Po chwili udanie do gry włączyli się Fornal i Ziobrowski, czym odrobili większość strat (16:15). Potem błędy własne gości sukcesywnie pozbawiały ich szansy na podjęcie wyrównanej walki z przeciwnikiem (20:16). Następnie ładnym dla oka zagraniem ze środka popisał się Kosok (22:18). Ten set podobnie jak dwa poprzednie zakończył się zwycięstwem jastrzębian 25:21.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom: 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Derocco, Kosok, Muzaj, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero), Ernastowicz, Bachmatiuk, Gil
Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Ostrowski, Bołądź, Fornal, Kohut, Watten (libero), Wiese, Ziobrowski, Gonciarz