LM: Kolejna sroga lekcja siatkówki dla Resovii

Dodany 01-02-2017, 21:54, do: Liga Mistrzów,

Cucine Lube Civitanova niesione wygraną w Pucharze Włoch wybiegło na parkiet Ligi Mistrzów by zagrać rewanżowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszym spotkaniu polski zespół poniósł sromotną porażkę i miał rywalom coś do udowodnienia.

Od mocnego wybicia po bloku mecz rozpoczął Cwetan Sokołow, a oba składy posłane w bój przez szkoleniowców trochę zaskoczyły. Znakomicie kontrę wykorzystał Rossard (6:4). Mecz zamienił się w widowisko o znacznie lepszym poziomie niż poprzednie starcie obu zespołów. Zagrywka w środkowej fazie seta pomogła gospodarzom, a kontrę wykorzystał na czystej siatce bułgarski atakujący (14;13). Długą wymianę atakiem z szóstej strefy rozwiązał Juantorena i to Lube rozpoczęło budowanie przewagi. Błyskawicznie gościom błędem w ataku pomógł Cebulj. Pod koniec seta zespół Gianlorenzo Blenginiego po prostu wrzucił wyższy bieg. Piłkę po bloku wybił Sokołow, a potem to także on zamknął seta (25:21).

Szybko po rozpoczęciu drugiego seta punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Dragan Stanković. Problemy z przyjęciem zagrywki Christensona miał Rossard (9:6). Opłacała się także tytaniczna praca Grebennikova w obronie, aż trener Andrzej Kowal musiał poprosić o czas (11:7). Asa do linii 9m trafił Schmitt. Kontrę Resovi pojedynczym blokiem zatrzymał Osmany Juantorena (16:13). Chwilę później skrzydłowy Lube upolował po raz kolejny Schmitta, a w następnej akcji Schopsa (21:13). Chwilę później Stanković postawił kropkę nad i (25:16).

Trener Kowal zdecydował się pozostawić na boisku Marko Ivovicia także w trzecim secie. Na atak wrzucił za to Gavin Schmitt. Fabian Drzyzga za to rozpoczął seta dwoma asami. Pierwsza faza seta składała się z kilku kolejnych asów, bo na zagrywki rozgrywającego Resovii punktami w tym elemencie odpowiedzieli Sokołow i Cebulj (8:5). Na kłopoty w przyjęciu miał pomóc Thomas Jaeschke (9:6). Lube coraz pewniej szło po wygraną w trzech setach, a Micach Christenson pokazywał coraz ciekawsze rozwiązania na kontrze. Kolejną piłkę skończył Stanković (16:10). Kolejne punktowe zagrywki posłał na stronę rywala Sokołow (19:12). Pojedynczym blokiem próbował walczyć jeszcze Dryja. Środkowy chwilę później ustrzelił zagrywką Sokołowa (21:16). Asem mecz zakończył Candellaro (25:16).

Cucine Lube Civitanova - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)

Cucine Lube Civitanova: Christenson, Juantorena, Candellaro, Sokolov, Cebulj, Stanković, Grebennikov (libero)