W meczu "za sześć punktów" lepsze gospodynie

Dodany 05-03-2017, 21:01, do: ORLEN Liga,

Kolejny pięciosetowy pojedynek rozegrały dziś siatkarki Dariusza Parkitnego, które pokonały we własnej hali zespół z Sopotu 3:2. Gospodynie w całym spotkaniu przegrywały już 1:2, a czwarty set mimo przewagi KSZO rozstrzygał się w nerwowej końcówce granej na przewagi, która po kontrowersjach padła łupem ostrowczanek. W piątej odsłonie zespół ze świętokrzyskiego był już bezapelacyjnie lepszy.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry (2:2). Następnie dobry blok Atomu, oraz błędy własne KSZO dały przewagę przyjezdnym (6:2). Po chwili piłkę przechodzącą wykorzystała Mielczarek (8:3). Potem punktowe zagrywki Magdaleny Damaske, oraz Beaty Mielczarek, nieskuteczne ataki gospodyń sprawiły, że przyjezdne miały aż dwanaście oczek w zapasie (13:5, 18:6). Później dobre zagrania Roksany Brzóski pozwoliły ostrowczankom zapisać kilka punktów na swoim koncie (20:12, 22:15). Premierowa odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem gości 25:17.

Początek drugiego seta to zacięta walka z obu stron (4:4). Następnie szczelne bloki KSZO, oraz as serwisowy Roksany Brzóski pozwoliły "odskoczyć" gospodyniom (7:4, 9:5). Po chwili dobre zagrania Doroty Ściurki, oraz punktowy serwis Pauliny Strowiąs dały siedmiopunktowe prowadzenie ostrowczankom (13:6). Potem w aut posłała piłkę Martyna Łukasik (16:8). Niedługo po tym ta sama siatkarka zrehabilitowała się skutecznym atakiem (18:11). Ten set zakończył się miażdżącym zwycięstwem KSZO 25:12.

Trzecia partia to twarda walka punkt za punkt (9:9). Następnie szczelne bloki sopocianek, oraz autowy atak Brzóski pozwoliły "odskoczyć" przyjezdnym (11:9, 14:10). Potem udane kontrataki Roksany Brzóski sprawiły, że KSZO prawie odrobiło straty (14:13). Po chwili jednak błędy własne gospodyń znów dały o sobie znać (16:13). Później szczelny blok ostrowczanek znów zmniejszył ich straty do jednego oczka (18:17). Następnie skuteczne kontrataki "Atomówek" ponownie dały im czteropunktowy zapas (23:19). Ta partia zakończyła się wygraną gości 25:22.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie (3:1), jednak już po chwili na tablicy wyników widniał remis (4:4). Następnie skuteczny blok KSZO, oraz dobra akcja Doroty Ściurki dały prowadzenie drużynie ze świętokrzyskiego (9:5), które powiększyła autowym zagraniem Magdalena Fedusio (12:7). Potem błędy ostrowczanek nieco zmniejszyły ich przewagę (13:10). Po chwili punktowe zagrania gospodyń pozwoliły im odzyskać wysokie prowadzenie (17:10). Następnie szczelne bloki Atomu, oraz as serwisowy Małgorzaty Skorupy znów pozwoliły sopociankom zbliżyć się do rywalek (18:14, 19:16). Po chwili piłkę przechodzącą wykorzystała Paulina Szpak, zaś Paulina Stroiwąs zapunktowała zagrywką (22:16). Gdy wydawało się, że nic nie jest w stanie zagrozić ostrowczankom w tym secie, stała się rzecz niecodzienna. Gospodynie zaczęły raz za razem popełniać błędy własne, nie kończyły też swoich akcji. Sopocianki zaś niczym wyrwane z letargu kończyły jedną kontrę za drugą. Taki stan rzeczy spowodował, że na tablicy wyników pojawił się remis (23:23). Ostatecznie losy tej partii decydowały się w nerwowej końcówce granej na przewagi, która po kontrowersyjnych decyzjach sędziego padła łupem gospodyń i zakończyła się ich zwycięstwem 26:24.

Tie-break to prowadzenie ostrowczanek (3:0). Po chwili z prawej strony zapunktowała Joanna Kapturska (5:1). Następnie autowe zagrania KSZO, oraz sprytna gra na siatce Małgorzaty Skorupy sprawiły, że "Atomówki" traciły już tylko jedno oczko (6:3, 7:6). Potem dobre zagrania Kapturskiej i Stroiwąs ponownie pozwoliły "odskoczyć" gospodyniom (10:6). Później szczelne bloki gości, oraz skuteczny atak Beaty Mielczarek sprawił, że sopocianki po raz kolejny prawie odrobiły straty (10:9). Końcówka piątego seta należała jednak do pomarańczowo-czarnych, które ostatecznie wygrały 15:10.

MVP: Dorota Ściurka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Atom Trefl Sopot: 3:2 (17:25, 25:12, 22:25, 26:24, 15:10)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Polak, Ściurka, Stroiwąs, Kapturska, Brzóska, Soter, Pauliukouskaya (libero), Szpak, Colik, Szałankiewicz
Atom Trefl Sopot: Gajewska, Damaske, J. Łukasik, Goliat, Mielczarek, Skorupa, Kulig (libero), M. Łukasik, Mras, Fedusio, Wójcik