Warszawa górą w starciu z MKS-em

Dodany 11-03-2017, 20:22, do: PlusLiga,

Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło Warszawie zbliżyć się do 10 miejsca na jeden punkt. I choć nie obyło się bez problemów, warszawianie potrafili stanąć na wysokości zadania.

Od pierwszego gwizdka sędziego na parkiecie rozgorzała walka o każdy punkt. Gdy MKS wykorzystał problemy rywali ze skończeniem swoich akcji, wyszedł na jednopunktowe prowadzenie (4:3). Skuteczna gra w obronie i na kontrach sprawiła, że gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Blok na Zlatanie Yordanovie przybliżył stołecznych na punkt (10:11). Dopiero skuteczny atak Bartosza Kwolka doprowadził do upragnionego remisu (13:13). Będzinianie dobrze grali na siatce, dzięki czemu kolejny raz wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Podopieczni Jakuba Bednaruka jeszcze raz doprowadzili do remisu, ale bardzo dobra zagrywka Rafaela Araujo sprawiła, że w najważniejszym momencie znów oddalali się od zwycięstwa (16:16, 17:19). Będzinianie nie potrafili utrzymać swojej skuteczności i po błędzie Marcina Walińskiego ich przewaga mocno się zmniejszyła (20:17, 20:19). Końcówka była bardzo zacięta. Warszawianie, którzy poczuli przysłowiowy wiatr w żaglach, wykorzystali kontrę i wyszli na prowadzenie 22:21. Ostatnie akcje seta należały do przyjezdnych, którzy po ataku Michała Filipa mogli cieszyć się z wygranej (25:23).

Walka punkt za punkt charakteryzowała początek drugiego seta. Obie drużyny popełniały sporo błędów własnych co nie pozwalało żadnej z drużyn wyjść na znaczniejsze prowadzenie. Gdy Wrona popisał się skutecznym atakiem ze środka, Politechnika wyszła na prowadzenie (9:8). AZS-owi nie udało się powtórzyć akcji i po chwili znów rozgorzała walka punkt za punkt (12:12). Dopiero błąd Walińskiego i szczelny warszawski blok pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na dwa "oczka" (15:13). Będzinianie zaczęli popełniać jeszcze więcej błędów i gdy Kwolek zakończył długą wymianę, a Wrona popisał się punktowym serwisem, Politechnika prowadziła 21:16. W samej końcówce będzinianie poderwali się jeszcze do walki, co było konsekwencją bardzo dobrej zagrywki Yordanova (19:23). Tak dużej straty jednak nie udało się gospodarzom odrobić i ostatecznie przegrali 21:25.

Po 10-cio minutowej przerwie MKS wyszedł na boisko bardzo zdeterminowany i po błędzie rywali objął prowadzenie 4:2. Gdy kolejnym punktowym serwisem popisał się Rejno, przewaga wzrosła do czterech punktów (7:3). Warszawianie znacznie stracili ze swojej skuteczności i to w każdym elemencie. Gdy asa dołożył Waliński, przewaga była prawie miażdżąca (13:5). Gdy udało się zapunktować Łapszyńskiemu, a będzinianie zaczęli popełniać błędy w ataku, Warszawa zanotował czteropunktową serię (12:19). Gdy Kowalczyk zepsuł serwis, Będzin był już o krok od przedłużenia swoich szans w tym meczu (14:22). Błędy własne warszawskiego zespołu pogrążyły go w końcówce i ostatecznie AZS musiał uznać wyższość rywali przegrywając 18:25.

Podbudowani wygraną gospodarze dobrze weszli także w czwartą partię. Skuteczny atak Rejno ze środka siatki sprawił, że będzinianie prowadzili 2:0. Rywale jednak się nie poddawali i po kolejnych udanych kontrach doprowadzili do remisu 5:5. Od tego momentu AZS przejął inicjatywę i po skutecznym bloku prowadził już 8:6. Po czasie dla trenera Stelio DeRocco jego team doprowadził do remisu, jednak nie potrafił utrzymać swojej skuteczności i po chwili znów tracił (11:13). Gdy na tablicy pojawił się kolejny remis, rozpoczęła się zacięta walka punkt za punkt (13:13, 18:18). Nieskończony atak Araujo wprowadził seta w decydującą fazę i okazał się być przełomowym dla drużyny z Warszawy, która w najważniejszym momencie prowadziła 20:18. Bardzo dobra gra stołecznych na siatce w końcówce meczu pozwoliła im powiększyć przewagę i przejąć kontrolę na boisku (22:19). Ostatni punkt w meczu zdobył Kowalczyk (25:21).

MVP spotkania: Bartosz Kwolek

MKS Będzin - Onico AZS Politechnika Warszawska 1:3 (23:25, 21:25, 25:18, 21:25)

MKS Będzin: Seif, Ratajczak, Waliński, Rejno, Jordanov, Araujo, Potera (libero) oraz Roberts, Kozub, Piotrowski

Onico AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Wrona, Kowalczyk, Filip, Samica, Kwolek, Olenderek (libero) oraz Halaba, Łapszyński, Firlej, Mikołajczak

źródło: Inf. własna