Nicolas Uriarte dla NiceSport.pl: "Musimy być bardziej uważni w końcówkach setów"

Dodany 18-03-2017, 14:55, do: Liga Mistrzów,

PGE Skra Bełchatów w środę przegrała 1:3 z Cucine Lube Civitanovą. Zagranie jednego z najlepszych spotkań w sezonie nie wystarczyło na Włochów. - Zmarnowaliśmy dużą okazję w trzecim secie - przyznał rozgrywający PGE Skry, Nicolas Uriarte.

Wszystkich spodziewających się szybkiej porażki PGE Skra zaskoczyła grając jeden z najlepszych meczów w sezonie. - Zmarnowaliśmy dużą okazję w trzecim secie. Nie zagraliśmy źle, ale przeciwko takiej drużynie jaką jest Lube musisz zagrać dobry, równy mecz i wykorzystywać wszystkie okazje, które sobie wypracujesz. Lecimy do Włoch, by spróbować odwrócić sytuację - mówił po meczu Nicolas Uriarte, rozgrywający PGE Skry Bełchatów.

Rewanż we Włoszech będzie dla zespołu Philippe'a Blaina ciężkim zadaniem. - Musimy tam zagrać lepiej i oczywiście wygrać 3:0 lub 3:1. Żeby to zrobić musimy popracować nad tym, by poziom naszej gry był równy we wszystkich aspektach. To oczywiście nie będzie łatwe, ale w tym meczu zabrakło nam niewiele. To zdecydowanie pozytywny aspekt tego spotkania. Aby myśleć o złotym secie musimy jednak zrobić więcej. Momentami udało nam się wypracować równy poziom gry także w ataku. Jak było widać oni na bloku czuli się jednak bardzo dobrze. Mają zresztą bardzo wysoki zespół. To chwilami sprawiało nam spore trudności. Musimy też być bardziej uważni w końcówkach setów, żeby w końcu rozstrzygać trudne je na swoją korzyść - dodał Uriarte.