Pavla Vincourova: "Decydujący był pierwszy set"

Dodany 18-03-2017, 15:21, do: CEV Cup,

Grot Budowlane Łódź po porażce 0:3 z Galatasaray Stambuł kończą swoją przygodę w Pucharze CEV na ćwierćfinale. Łodzianki zdobyły cenne doświadczenie, które postarają się przełożyć na ligowe spotkania.

Spotkanie Grot Budowlanych Łódź z Galatasaray Stambuł miało bardzo obiecujący początek, jednak w końcówce pierwszego seta zaprocentowało doświadczenie Turczynek.- Decydujący był pierwszy set meczu. Może poszłoby to inaczej, gdybyśmy go wygrali. W drugim secie udało nam się dotrzymać kroku rywalowi mniej więcej do wyniku 13:13. Później popełniłyśmy kilka głupich błędów i to zadecydowało. Po dwóch setach oni już awansowali, a ja nie rozumiem tego systemu, że trzeba dograć mecz do końca nawet jak wynik już jest jasny - mówiła po spotkaniu Pavla Vincourova, rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź.

Prawdziwą siłą spokoju w ataku Galaty była Nadia Centoni. Doświadczona włoska atakująca, która poprowadziła drużynę do cennej wygranej - Nadia Centoni to bardzo doświadczona zawodniczka. Nie wiem ile już czasu jest zawodniczką kadrową. Miejmy nadzieję, że wyciągniemy z tego meczu dobre wnioski, a zdobyte doświadczenie przełoży się na wyniki w lidze - dodała.

Dwumecz z Galatasaray dał zespołowi z Łodzi kilka cennych lekcji, ale według czeskiej rozgrywającej trzeba o nim szybko zapomnieć - Zobaczymy jak to będzie. Play-offy to zupełnie inna historia niż liga. Zagramy dwa spotkania i nie wiemy co będzie. Musimy do nich podejść z nastawieniem, że chcemy, a nie musimy. Z Chemikiem zagraliśmy bardzo fajny mecz, niestety nie udało się tego powtórzyć w Pucharze. Powinniśmy wrócić do tego, co graliśmy wtedy. Wyciągnąć z tego meczu pozytywne wnioski i szybko zapomnieć, że przegraliśmy 0:3 - zakończyła Vincourova.