Udany rewanż ŁKS-u

Dodany 18-03-2017, 20:34, do: ORLEN Liga,

Do maratonu meczów na Atlas Arenie dołączył się też ŁKS Commercecon Łódź. Pewne szóstego po rundzie zasadniczej miejsca łodzianki miały coś do udowodnienia rywalkom z Sopotu.

Od samego początku meczu gospodyniom ogromnie trudno było się dobić do parkietu, bo Sopocianki w obronie podbijały nawet niemożliwe piłki. Z mozołem a jednak gospodynie w środkowej secie dogoniły rywala. Z zagrywką Mielczarek nie poradziła sobie Oleksy, a Wójcik na środku siatki skończyła piłkę przechodzącą (19:16). Zwycięstwo w tym secie zaczęło się powoli wymykać ŁKS-owi. Piłkę setową zdobyła dla zespołu Karolina Goliat (24:19).Przyjezdne zakończyły seta nie stwarzając sobie większych kłopotów (25:20).

Lepiej w drugiego seta weszły gospodynie, ale przyjezdne mimo wysiłków Krystyny Strasz w obronie szybko odrobiły straty. Wyczerpującą akcję pewnym atakiem skończyła Beata Mieczarek (8:7). Jej odwaga w ataku odpłacała się przewagą zespołu. Z szóstej strefy zameldowała się Sielicka (14:11). Przez blok nie mogła przedrzeć się Kowalińska, ale szybko ŁKSianki zatrzymały w tym elemencie Goliat (18:15). Na własne życzenie Sopocianki skomplikowały sobie sytuację pod koniec seta. Od bloku odbiła się Fedusio (23:23). Do gry na przewagi doprowadziła Sielicka (24:24). Długą wymianę na korzyść Sopotu rozstrzygnęła Goliat. Asa w ważnym momencie posłała Osadchuk, ale na środku odnalazła się Skorupa. Przechodzącą piłkę kończąc seta uderzyła Sielicka (29:27)

Otwierając seta w punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Alicja Wójcik (1:0). Walka stała się naprawdę bardzo zacięta. Im dalej w seta bym w grę Sopocu wkradało się coraz więcej niepewności. Blok obiła Oleksy (14:10). Zespół z Łodzi coraz więcej grał środkiem. Blok pewnie obiła Oleksy (24:17). Seta zakończyła Kowalińska (25:20).

Na początku czwartego seta od bloku odbiła się Izabela Kowalińska (2:2). Sopocianki cały czas dwoiły się i troiły w obronie, a to przynosiło efekty (9:6). Atomówki cały czas kontrolowały sytuację na boisku, ale zagrywka Agnieszki Wołoszyn bardzo pomogła odrobić straty gospodyniom. W ważnej chwili Goliat zablokowała Kowalińska (21:20). Na blok nadziała się Fedusio (24:23). Z piłką minęła się za to Oleksy (24:24). Dwa poważne błędy w końcówce popełniła Kowalińska (26:24).

Tie-breaka na ataku rozpoczęła Martyna Łukasik, a po drugiej stronie siatki zagrała Julita Rafałko (4:4). Sopocianki prowadziły przy zmianie stron (8:7). Ważną akcję skończyła Agata Oleksy (13:12), to także ona zdobyła piłkę meczową dla swojej drużyny i czują akcją na siatce zakończyła mecz (15:13).

MVP spotkania: Izabela Kowalińska

ŁKS Commercecon Łódź - Atom Trefl Sopot 3:2 (20:25, 29:27, 25:20, 24:26, 15:13)

ŁKS Commercecon Łódź: Muhlsteinova, Oleksy, Kwiatkowska, Kowalińska, Sielicka, Wołoszyn, Strasz (libero) oraz Osadchuk, Rafałko

Atom Trefl Sopot: Gajewska, Mielczarek, Skorupa, Goliat, Fedusio, Wójcik, Kulig (libero) oraz Łukasik J., Mras, Łukasik M., Damaske