KSZO rozbite przez BKS

Dodany 18-03-2017, 22:25, do: ORLEN Liga,

Spore powody do zmartwień ma drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego, która łatwo uległa zespołowi z Bielska-Białej 0:3. Przyjezdne bardzo dobrze zagrały w tym spotkaniu blokiem, oraz zagrywką. Dzisiejsza porażka ostrowczanek sprawiła, że zajmują one przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i jeżeli najbliższe spotkanie także zakończą porażką to będą zmuszone grać o utrzymanie.

Spotkanie dobrze rozpoczęły gospodynie (2:0), jednak przyjezdne błyskawicznie doprowadziły do remisu (2:2). Następnie gra toczyła się punkt za punkt (6:6). Potem błąd BKS-u, oraz dobra krótka w wykonaniu Magdaleny Soter dała prowadzenie KSZO (9:6). Po chwili piłkę przechodzącą wykorzystała Kornelia Moskwa (9:8), tuż po niej punktowała Natalia Skrzypkowska czym doprowadziła do wyrównania (10:10). Później dobre zagrywki Joanny Kapturskiej, oraz atomowe kontry Roksany Brzóski pozwoliły "odskoczyć" gospodyniom (12:10. 16:11). Potem tym samym odpowiedziała Skrzypkowska, zaś Emilia Mucha była nie do zatrzymania na leweym skrzydle. Te zagrania sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). Skuteczne kontrataki bielszczanek spowodowały, że końcówka premierowej odsłony należała do nich (20:17, 22:19). Set zakończył się zwycięstwem gości 25:21.

Druga partia to prowadzenie BKS-u (3:0), które błyskawicznie zniwelowało KSZO (3:3). Później seria trudnych zagrywek Natalii Skrzypkowskiej, problemów z przyjęciem gospodyń, oraz skutecznych kontr bielszczanek pozwoliła im wypracować solidną przewagę (13:3). Następnie ostrowczanki próbowały odrobić straty (13:6). Potem czujna na siatce była Kornelia Moskwa (18:8). Ostatecznie set zakończył się miażdżącym zwycięstwem przyjezdnych 25:16.

Początek trzeciego seta to wyrównana gra (2:2). Po chwili w aut posłała piłkę Joanna Kapturska, co dało prowadzenie gościom (5:3), które powiększył ich szczelny blok (7:4). Następnie dobry atak Doroty Ściurki zmniejszył straty KSZO (8:7). Potem punktowy blok BKS-u, oraz dobry atak Emilii Muchy pozwolił przyjezdnym powrócić na właściwy dla nich tor (12:7). Chwilę po tym zaskakującym zagraniem popisała się Magdalena Gryka (14:9). Tuż po niej widowiskowo zagrała Mucha (16:10). Później ładną dla oka krótką zaprezentowała Moskwa (19:13). Końcówka trzeciej odsłony to dobra gra blokiem BKS-u (23:16). Trzeci set okazał się być ostatnim w tym spotkaniu i zakończył się on wyraźnym zwycięstwem bielszczanek 25:17.

MVP: Magdalena Gryka

KSZO Ostwrowiec Świętokrzyski - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)
KSZO Ostwrowiec Świętokrzyski: Polak, Brzóska, Soter, Kapturska, Ściurka, Stroiwąs, Pauliukouskaya (libero), Szpak, Szałankiewicz, Jocić, Thaka, Piotrowska
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Gryka, Mucha, Moskwa, Mikyskova, Skrzypkowska, Pencova, Wojtowicz (libero), Wańczyk