Kolejny dzień w biurze

Dodany 20-03-2017, 19:30, do: ORLEN Liga,

Faza zasadnicza ORLEN Ligi miała się ku końcowi. Po przegranej w Pucharze CEV z Galatasaray Stambuł Grot Budowlani Łódź pojechali walczyć o cenne punkty w Pile. Łodzianki wciąż mogą walczyć o drugie miejsce w ligowej tabeli, do czego potrzebują wygranych z PTPSem i Pałacem Bydgoszcz.

Od uderzenia w antenkę mecz rozpoczęła Alexis Austin, a od początku dobrze w ataku czuła się Kaja Grobelna. Z Vincourovą nie porozumiała się Pelc. Oba zespoły sporo grały blokiem. Pilanki zablokowały Beier (8:7) i gra potoczyła się punkt, za punkt. Asa posłała za to Żaneta Baran (14:12). Pilanki bardzo dobrze czuły się za to w bloku. W końcówce seta Budowlane przyspieszyły rytm gry. Ciężar gry w ataku wzięła na siebie Grobelna,a w trybuny piłkę wystrzeliła Austin (23:19). Asem seta zakończyła Strózik (25:21).

Na boisku pozostały Anita KwiatkowskaMartyna Grajber. Seta lepiej rozpoczęły przyjezdne (4:2), a gdy Pilanki raz po raz wpadały w blok ich gra wyglądała coraz gorzej. Piłkę za blok wcisnęła jeszcze Austin, a grę na przyjęciu poprawić miała Karolina Piśla. Od bloku ponownie odbiła się Kwiatkowska (17:7). Pomimo znakomitej obrony Markiewicz piłkę w aut wysłała Urban. Zagrywkę zepsuła Piśla (24:17). Seta zakończyła Grobelna (25:18).

Odsłonę po długiej przerwie rozpoczęły Pilanki. Piłkę w aut wyrzuciła Austin (8:5). Łodzianki szły jak po swoje, ale w pewnym momencie seta zaczęły robić sobie kłopoty na własne życzenie. Po trzech błędach w ataku z rzędu (16:12) o czas poprosił trener Krzyształowicz. Z obiegnięcia na jedną nogę zmieściła się w boisku Pelc. Asa zdobywając piłkę meczową posłała Pavla Vincourova (24:16), a blok obiła Martyna Grajber (25:17).

MVP spotkania: Martyna Grajber

ENEA PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25,18:25,17:25)

ENEA PTPS Piła: Szubert, Babicz Ogoms, Baran, Austin, Stencel, Markiewicz (libero) oraz Kwiatkowska, Piśla, Urban, Dumancić, Kucharska

Grot Budowlani Łódź: Vincourova, Beier, Pelc, Grobelna, Twardowska, Pycia, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Strózik, Tobiasz, Dreczka