MŚ U21: Polacy mistrzami świata!

Dodany 02-07-2017, 18:39, do: Mistrzostwa Świata, Reprezentacja,

Siatkarze reprezentacji Polski w kategorii U21 wywalczyli w czeskim Brnie mistrzostwo świata! Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika przeszli przez turniej jak burza, nie przegrywając ani jednego spotkania. W finale pokonali w imponującym stylu Kubańczyków 3:0.

Pierwsze akcje spotkania były obarczone sporą dozą błędów po obu stronach siatki (3:3). Dwa punktowe bloki Kubańczyków na Tomaszu Fornalu dały im pierwsze dwupunktowe prowadzenie (5:3). Rywale dołożyli w tym elemencie jeszcze jedno "oczko" (7:4), ale biało-czerwoni też odpowiedzieli blokiem (7:7). Udana kontra Bartosza Kwolka i autowe zagranie Miguela Gutierreza Suareza dały Polakom dwupunktową zaliczkę (9:11). Błąd dotknięcia siatki po stronie Kuby i as serwisowy Jakuba Kochanowskiego spowodowały, że przewaga polskiej reprezentacji wzrosła do stanu 14:18. Podopieczni Sebastiana Pawlika nie zwalniali tempa w zagrywce i powiększali dystans do rywali (16:22). Seta zakończyła nieudana zagrywka Kubańczyków (20:25).

Drugą partię Polacy rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia (0:2), które błyskawicznie do stanu 1:5 powiększyli Tomasz FornalJakub Kochanowski. Po przerwie, o którą poprosił Nicolas Vives Coffigny biało-czerwoni dołożyli jeszcze punktowy blok (1:6). Kiedy po pierwszej przerwie technicznej w polu serwisowym pojawił się Jakub Kochanowski, siał prawdziwe spustoszenie w szeregach Kubańczyków - zagrał trzy z rzędu asy (5:13). Polacy grali z ogromną pewnością siebie i na drugą przerwę techniczną schodzili przy stanie 6:16. Nasi siatkarze nie mieli zamiaru spocząć na laurach i niemiłosiernie punktowali przeciwnika w bloku i w ataku (6:20, 7:22). Siatkarskie "dożynki" w tej partii zakończyły się popsutym serwisem reprezentacji Kuby (10:25).

W trzecią partię lepiej weszli biało-czerwoni, którzy po asie serwisowym Bartosza Kwolka mieli dwa "oczka" zaliczki (1:3). Dystans utrzymywał się aż do pierwszej przerwy technicznej, na którą zespoły schodziły po ataku Polaków z lewego skrzydła (6:8). Po wznowieniu gry pojedynczym blokiem popisał się Norbert Huber (6:9), a asa serwisowego dorzucił Bartosz Kwolek (7:11). Pojedynczego bloku pozazdrościł koledze też Jakub Ziobrowski (8:13). Po drugiej regulaminowej przerwie (11:16) Kubańczycy nie byli w stanie przebić się przez polską ścianę (11:17), a sami popełniali proste błędy (13:20). Rywale nie mogli już zagrozić naszym chłopakom, którzy pewnie kroczyli po złoto (15:22). Spotkanie na wagę złotego medalu mistrzostw świata zakończył ze środka kapitan zespołu, Jakub Kochanowski (19:25)

Kuba - Polska 0:3 (20:25, 10:25, 19:25)

Kuba: Goide, Lazaro, Masso, Gutierrez, Castro Lopez, Conception, Salazar (libero) oraz Yang, Herrera, Alonso.

Polska: Kozub, Kwolek, Huber, Ziobrowski, Fornal, Kochanowski, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak, Gil.