MHJW: Rosyjski rewanż

Dodany 11-08-2017, 18:51, do: Turnieje, Reprezentacja,

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się spotkaniem Kanada - Rosja. Poprzednio w Lidze Światowej przekonująco wygrali Kanadyjczycy, ale do składu Rosji wróćiły gwiazdy.

Trener Szliapnikow od razu rzucił do walki swoje największe gwiazdy, ale to Kanada zaczęła mecz skutecznym blokiem na Dimitriju Wołkowie. Młody przyjmujący miał spory problem z kończeniem ataków. Opłacił się za to pomoc Maksima Michajłowa w przyjęciuk i co raz bardziej dominujący blok Rosjan, który szybko znalazł receptę na Sharona Vernona Evansa (18:15). Sborna wzmocniła też presję w polu zagrywki. Punkt obroną zdobył Grankin (23:21), a chwilę później seta dla Rosjan zakończył Michajłow (25:23)

Drugiego seta na przyjęciu rozpoczął Stephen Marshall, ale to niezbyt pomogło. Kanadzie do dobrej gry pomógł powrócić za to skuteczny blok (14:11). Nie do zatrzymania z szóstej strefy był za to Dimitrij Wołkow (16:12). Lepiej z rosyjskim blokiem radził sobie za to Vernon-Evans (19:16). A ważną kontrę skończył Stephen Marshall (24:24). W trudnym momencie seta Siergiej Grankin dobrze współpracował ze swoimi środkowymi. To blok zamknął seta na korzyść Sbornej (28:26).

Trzeciego seta na boisku rozpoczęli Nicolas Hoag, Bradley Gunter i Brett Walsh. Wśród Rosjan Aleksandra Markina na przyjęciu zastąpił Jegor Feoktisow. Sprytnie z lewego skrzydła kiwnął Hoag (5:4). Trzeci set był znacznie bardziej wyrównany, a pojedynczym blokiem Michajłowa na lewym skrzydle złapał Gunter (9:9). Trzeci set stracił trochę na tempie, a Rosję z kłopotów zaczęła wyciągać zagrywka Michajłowa (21:20). Asem mecz przedłużył Arthur Szwarc (25:22).

Porażka w trzecim secie pomogła Rosjanom odzyskać właściwy rytm grania, a Kanadyjczycy raz po raz odbijali się od rosyskiego bloku (16:8). Piłkę bez bloku w aut wyrzucił Barnes (22:14). Blok obił Michajłow i to również on zakończył spotkanie (25:17).

Kanada - Rosja 1:3 (23:25, 26:28, 25:22, 17:25)

Kanada: Sanders, DeRocco, Vernon-Evans, Vandoorn, Barnes, Van Berek, Bann (libero) oraz Marshall, Walsh, Gunter, Hoag, Szwarc, Duquette (libero)

Rosja: Grankin, Markin, Michajłow, Wolwicz, Wołkow, Kurkajew, Martyniuk (libero) oraz Gołubiew (libero), Żigałow, Butko, Feoktisow, Ostapienko