PŚ w Titisee-Neustadt: Murańka za Bieguna, siedmiu Polaków w kwalifikacjach (lista startowa)

Dodany 12-12-2013, 20:51, do: Skoki narciarskie,
PŚ w Titisee-Neustadt: Murańka za Bieguna, siedmiu Polaków w kwalifikacjach (lista startowa)

Osiemnastu zawodników odpadnie w jutrzejszych kwalifikacjach do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Titisee- Neustadt. O udział w konkursie powalczy między innymi Klemens Murańka, który pojawił się w kadrze w miejsce Krzysztofa Bieguna.

O kwalifikację ubiegać będzie się komplet startujących Polaków. Żaden obecny w Niemczech skoczek nie znajduje się bowiem w czołowej 10. Z numerem piątym na belce zasiądzie Krzysztof Miętus, dalej zaprezentuje się Klemens Murańka (nr 24), Dawid Kubacki (nr 30), potem Jan Ziobro (42) i Kamil Stoch (49). Ostatnie oceniane skoki oddadzą Piotr Żyła (57) i Maciej Kot(58).

Start serii kwalifikacyjnej już jutro o godzinie 14.00. Na dwie godziny wcześniej zaplanowano treningi. Śledźcie wyniki razem z NiceSport.pl!


Program zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt (Niemcy):

Piątek, 13 grudnia 2013
12:00 Oficjalny trening
14:00 Kwalifikacje

Sobota, 14 grudnia 2013

13:00 Seria próbna
14:00 Pierwsza seria konkursu
Druga seria konkursu

Niedziela, 15 grudnia 2013

12:00 Kwalifikacje
14:00 Pierwsza seria konkursu
Druga seria konkursu


Lista startowa kwalifikacji:

1. Alexandre Mabboux (Francja)
2. Jan Matura (Czechy)
3. Marco Grigoli (Szwajcaria)
4. Alexey Pchelintsev (Kazachstan)
5. Krzysztof Miętus (Polska)
6. Antonin Hajek (Czechy)
7. Rok Justin (Słowenia)
8. Borek Sedlak (Czechy)
9. Vladimir Zografski (Bułgaria)
10. Seoi Choi (Korea Pd.)
11. Lauri Asikainen (Finlandia)
12. Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada)
13. Nicholas Alexander (USA)
14. Sebastian Colloredo (Włochy)
15. Martin Cikl (Czechy)
16. Matjaz Pungertar (Słowenia)
17. Hueng- Ki Kim (Korea Pd.)
18. Tomaz Naglic (Słowenia)
19. Ronan Lamy Chappuis (Francja)
20. Marat Zhaparov (Kazachstan)
21. Lukas Hlava (Czechy)
22. Roberto Dellasega (Włochy)
23. Ilmir Hazetdinov (Rosja)
24. Klemens Murańka (Polska)
25. Anders Jacobsen (Norwegia)
26. Nicholas Fairall (USA)
27. Jaka Hvala (Słowenia)
28. Denis Kornilov (Rosja)
29. Reruhi Shimizu (Japonia)
30. Dawid Kubacki (Polska)
31. Alexey Romashov (Rosja)
32. Vincent Descombes Sevoie (Francja)
33. Andreas Fannemel (Norwegia)
34. Wolfgang Loitzl (Austria)
35. Andreas Wank (Niemcy)
36. Robert Johansson (Norwegia)
37. Olli Muotka (Finlandia)
38. Andreas Kofler (Austria)
39. Yuta Watase (Japonia)
40. Gregor Deschwanden (Szwajcaria)
41. Davide Bresadola (Włochy)
42. Jan Ziobro (Polska)
43. Jakub Janda (Czechy)
44. Michael Neumayer (Niemcy)
45. Stefan Kraft (Austria)
46. Manuel Fettner (Austria)
47. Ole Marius Ingvaldsen (Norwegia)
48. Karl Geiger (Niemcy)
49. Kamil Stoch (Polska)
50. Peter Prevc (Słowenia)
51. Janne Ahonen (Finlandia)
52. Simon Ammann (Szwajcaria)
53. Dmitry Vassiliev (Rosja)
54. Richard Freitag (Niemcy)
55. Rune Velta (Norwegia)
56. Jurij Tepes (Słowenia)
57. Piotr Żyła (Polska)
58. Maciej Kot (Polska)

PQ
59. Daiki Ito (Japonia)
60. Robert Kranjec (Słowenia)
61. Thomas Morgenstern (Austria)
62. Noriaki Kasai (Japonia)
63. Anders Bardal (Norwegia)
64. Marinus Kraus (Niemcy)
65. Andreas Wellinger (Niemcy)
66. Severin Freund (Niemcy)
67. Taku Takeuchi (Japonia)
68. Gregor Schlierenzauer (Austria)

źródło: inf. własna
  • średnia glosów: 5

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 3

opublikowny przez Anna Pietrzak 11 miesięcy temu