ZIO w Soczi: Olimpijska przygoda słoweńskich hokeistów trwa dalej

Dodany 18-02-2014, 12:15, do: Soczi 2014, Poza biało - czerwonymi, Pozostałe,

W pierwszym meczu kwalifikacyjnym o awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w hokeju mężczyzn, debiutująca w Igrzyskach Słowenia pokonała Austrię 4:0. O półfinał przyjdzie jej teraz zmierzyć się z kadrą Szwecji.

Hokeiści Słowenii, którzy po raz pierwszy w historii grają na turnieju olimpijskim poczynają sobie całkiem przyzwoicie. Dziś w walce o ćwierćfinał bez problemów pokonali Austrię. Pierwsza tercja została wygrana przez nich 2:0. W piątej minucie za uderzenie kijem (slashing) wykluczony na dwie minuty został zawodnik Austrii, Michael Raffl. Słoweńcy wykorzystali grę w przewadze i objęli prowadzenie po bramce Anze Kopitara, przy której asystowali Rok Ticar i Ziga Jeglic. Kolejna bramka na 2:0 padła w 12. minucie gry. Słoweńcy grali w tym momencie w osłabieniu po tym jak na ławce kar zasiadł za ostrość w grze (roughing), Robert Sabolic. Strzelcem gola okazał się Jan Urbas, a asystę zaliczył Sabahudin Kovacevic. Asystujący przy drugiej bramce sam wpisał się na listę strzelów w 4. minucie drugiej tercji po akcji Davida Rodmana i Jana Mursaka. Austriacy zaryzykowali w końcówce chcąc zdobyć honorowe trafienie zdejmując bramkarza Mathiasa Lange z lodowiska co kosztowało ich kolejną stratą gola. Wynik ustalił pakując krążek do pustej bramki trzy minuty przed końcem spotkania Jan Mursak po podaniu Rodmana. Słoweńcy w ćwierćfinale 19 lutego o godz. 9:00 czasu polskiego zagrają ze Szwecją.