PŚ w Oestersund: Svendsen wygrywa inauguracyjne zawody

Dodany 04-12-2014, 10:30, do: Biathlon,

Emil Hegle Svendsen wygrał zaliczany do Pucharu Świata bieg indywidualny na 20 kilometrów rozgrywany w szwedzkim Oestersund. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Serhiy Semenov, a trzecie Czech Michal Slesingr.

Zawodami w Oestersund specjaliści od biegu i strzelania rozpoczęli pucharowe zmagania w sezonie 2014/2015. Na początek mężczyźni rywalizowali w biegu indywidulanym, czyli pokonywali 20-kilometrową trasę czterokrotnie strzelając.

Bezkonkurencyjny okazał się Emil Hegle Svendsen. Norweg, dwukrotny indywidualny mistrz olimpijski i kilkukrotny mistrz świata jak jedyny spośród ponad stu uczestników strzelał bezbłędnie. Świetna skuteczność na strzelnicy jest sporym zaskoczeniem, ponieważ 29-letni biathlonista przed długi okres nie potrafił zapisać "zera" na swoim koncie. Tym bardziej w biegu z czterema strzelaniami.

Drugie miejsce zajął Serhiy Semenov. Obecność zawodnika z Ukrainy na podium jest sporym zaskoczeniem. Jeszcze większym jest fakt, że 26-letni biathlonista pobiegł bardzo dobrze. Do tej pory uchodził za dużo lepszego strzelca. To jego najlepsze miejsce w zawodach Pucharu Świata w karierze. Na najniższym stopniu "pudła" stanął Michal Slesingr, który podobnie jak Ukrainiec zanotował jedno pudło.

Mimo trzech karnych minut wysokie 6. miejsce zajął doświadczony Ole Einar Bjoerndalen, który nadal imponuje znakomitym przygotowaniem biegowym. Bardzo słabo wypadł Martin Fourcade. Na strzelnicy zanotował aż 6. pudeł i do tego słaby jak na niego bieg pozwolił mu na zajęcie odległego, 81. miejsca. Nieco lepiej wypadli Polacy. Łukasz Szczurek pudłował 5-krotnie i zajął 70. pozycję, a Krzysztof Pływaczyk pomylił się tyle samo razy i uplasował się osiem "oczek" niżej.

4 grudnia do biegu indywidualnego przystąpią panie.