PŚ w Pokljuce: Dobry start Nowakowskiej-Ziemniak, zwycięstwo Soukalovej

Dodany 19-12-2014, 08:29, do: Biathlon,

Dzięki bardzo dobremu strzelaniu i dobremu biegowi sprint w słoweńskiej Pokljuce wygrała Czeszka Gabriela Soukalova. Solidny występ odnotowała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka z jednym pudłem zajęła 7. lokatę.

Biathlonistki rywalizowały w bardzo przyjemnych warunkach. Praktycznie brak wiatru, sześć stopni na plusie i trasy pokryte śniegiem sprzyjały rozgrywaniu zawodów.

W najlepszej tego dnia formie była Gabriela Soukalova. Czeszka trafiła dziesięciokrotnie do celu i dzięki dobremu biegowi po lekko ponad 20. minutach zameldowała się na mecie. Dla dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej z Soczi to ósme w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Drugie miejsce ze stratą ponad 18. sekund zajęła Dorothea Wierer. Dla 24-letniej Włoszki to trzecie podium w karierze pucharowej. Na strzelnicy pomyliła się raz. Na najniższym stopniu podium stanęła Valj Semerenko, która podobnie jak Soukalova strzelała bezbłędnie.

Na bardzo dobrym 7. miejscu zawody ukończyła Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka raz spudłowała i do zwyciężczyni straciła 42 sekundy. Punkty na swoim koncie zapisze również Monika Hojnisz, która zameldowała się na mecie z 27. czasem. Do biegu pościgowego awansowała jeszcze Krystyna Guzik, która zajęła 48. miejsce. Do czołowej "60" nie dostały się natomiast Patrycja HojniszMagdalena Gwizdoń.

Liderka Pucharu Świata Finka Kaisa Makarainen pomyliła się aż 4. razy na strzelnicy i tylko z powodu bardzo dobrego biegu zajęła przyzwoitą jak na jej możliwości 15. lokatę. Jej największa rywalka Darya Domracheva była 6. i odrobiła część strat w generalce.

W piątek 19 grudnia odbędzie się sprint mężczyzn, a w niedziele panie i panowie rywalizować będą w biegach pościgowych.