MP w Zakopanem: Piotr Żyła na najwyższym stopniu podium!

Dodany 26-12-2016, 15:59, do: Skoki narciarskie,

Triumfatorem Mistrzostw Polski rozgrywanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem został Piotr Żyła. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, a trzecia pozycja należała do Macieja Kota.

Po raz drugi w karierze Mistrzem Polski został Piotr Żyła. Skoczek z klubu WSS Wisła w Wiśle zanotował dziś próby na 127.5m i 135.5m i bez większych problemów pokonał wszystkich swoich rywali. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Po pierwszej serii i skoku na 124 metr plasował się na trzeciej pozycji, jednak bardzo dobra próba na 138 metr sprawiła, że udało mu się awansować o jedną pozycję. Trzecią pozycję zajął z kolei Maciej Kot. Niespodziewanie zepsuł on swoją pierwszą próbę, lądując zaledwie na 120 metrze, co dało mu dopiero szóste miejsce. Zdecydowanie lepiej spisał się w drugiej serii, szybując aż na 139 metr i ustanawiając nowy rekord skoczni.

Tuż za podium znaleźli się: Jan Ziobro (122.5m i 136m), Stefan Hula (126.5m i 128m) oraz Klemens Murańka (125.5m i 127m).

Na starcie rywalizacji stanęło zaledwie 35 skoczków. Zabrakło wśród nich Kamila Stocha, który zrezygnował z udziału w konkursie z powodu przeziębienia.

Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem dla podopiecznych trenera Stefana Horngachera przed rozpoczynającym się w najbliższy czwartek (29 grudnia) 65. Turniejem Czterech Skoczni.