LGP w Libercu: Małysz zwycięża, Stoch na podium!

Dodany 01-10-2010, 19:43, do: Skoki narciarskie,

Kolejny bardzo udany konkurs dla polskich skoczków. Po raz kolejny zobaczyliśmy dwóch naszych rodaków na podium. Wygrał Adam Małysz, któremu do lidera LGP Daiki Ito brakuje już tylko 50pkt. Po raz piąty na podium w tej edycji LGP stanął Kamil Stoch.

Orzeł z Wisły nie dał żadnych szans rywalom po skokach mierzących 126m oraz 127,5m. Drugiego Toma Hilde wyprzedził o 9,6pkt. Norweg kończył swoje dzisiejsze próby na 123,5m i 125m. Trzeci był mieszkaniec Zakopanego - Kamil Stoch. Skoczek, który we wszystkich swoich startach tego lata staje jak dotąd na podium dotykał zeskoku nartami na 123m i 125m.

Zaledwie 0,3pkt. za naszym młodym skoczkiem uplasował się Johan Remen Evensen. Skoczek dla, którego to pierwsze punkty tegorocznego cyklu Letniej Grand Prix lądował na 120,5m i 124,5m. Bardzo wysokie piąte miejsce zajął Niemiec Severin Freund. Obecnie największa nadzieja skoków naszych zachodnich sąsiadów uzyskiwała dziś 121m oraz 122,5m. Szósty był znany wszystkim Austriak - Thomas Morgenstern.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali nasi skoczkowie. Rafał Śliż zakończył zawody na 11 lokacie, a Łukasz Rutkowski, który powraca do dobrej formy uplasował się na 14 miejscu.

Niestety pech spotkał Dawida Kubackiego. Mieszkaniec Nowego Targu po dobrym pierwszym skoku, który zapewniał mu miejsce w czołowej części tabeli został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty.

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix Adam Małysz coraz bliżej Daiki Ito. Japończyk ma już tylko 50 punktów przewagi nad mieszkańcem Wisły. Na trzecie miejsce wskoczył Kamil Stoch, spychając tym samym poza podium Dawida Kubackiego.

Finałowy konkurs LGP 2010 już w niedzielę. Skoczkowie przeniosą się do Niemiec, aby przez ten weekend rywalizować tam w Klingenthal. Już gorąco zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom!