ZIO w Soczi: Jedenaste miejsce Polaków w klasyfikacji medalowej

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Soczi 2014 są już za nami. Trzeba przyznać, że były to udane zawody dla polskich sportowców. Łącznie Polacy zdobyli sześć medali, co ostatecznie dało im jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej. (więcej…)

ZIO w Soczi: Kanadyjczycy złotymi medalistami olimpijskimi!

Dodany 23-02-2014, 15:20, do: Soczi 2014, Poza biało - czerwonymi, Pozostałe,

Hokejowa reprezentacja Kanady mężczyzn powtórzyła wyczyn pań i zdobyła złoty medal olimpijski. W finale Kanada pokonała pewnie 3:0 Szwecję.
(więcej…)

ZIO w Soczi: Zubkov wygrywa bobslejowe czwórki

Dodany 23-02-2014, 14:00, do: Soczi 2014, Pozostałe, Polacy w Soczi,

Pierwsza drużyna Rosji w składzie: Alexander Zubkov, Alexey Negodaylo, Dmitry Trunenkov i Alexey Voevoda zdobyli złoty medal w rywalizacji bobslejowych czwórek. Srebro padło łupem Łotwy, a brąz zdobyli Amerykanie. (więcej…)

ZIO w Soczi: Dominacja Rosjan na 50km, zwycięstwo Legkova

Dodany 23-02-2014, 10:52, do: Soczi 2014, Narciarstwo klasyczne, Poza biało - czerwonymi,

Alexander Legkov wygrał bieg na królewskim dystansie podczas ostatniego dnia ZIO w Soczi. Całe podium należało do biegaczy Rosyjskich. Drugie miejsce zajął Maxim Vylegzhanin, a trzecie Ilia Chernousov. (więcej…)

ZIO w Soczi: Rosjanie prowadzą na półmetku

Dodany 22-02-2014, 22:47, do: Soczi 2014, Pozostałe, Polacy w Soczi,

Rosjanie prowadzą po dwóch przejazdach bobslejowych czwórek, ostatniej konkurencji rozgrywanej na torze Sanki w Krasnej Polanie. Drugie miejsce zajmuje Łotwa, a trzecie Niemcy. (więcej…)

ZIO w Soczi: Finowie brązowymi medalistami w hokeju

Dodany 22-02-2014, 19:13, do: Soczi 2014, Poza biało - czerwonymi, Pozostałe,

W meczu o brązowy medal reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzyła się z drużyną z Finlandii. Mecz zdecydowanie należał do tych drugich, którzy pokonali Amerykanów 5:0.

(więcej…)

ZIO w Soczi: Mario Matt zwycięża w slalomie

Dodany 22-02-2014, 19:12, do: Soczi 2014, Polacy w Soczi, Narciarstwo alpejskie,

Mario Matt okazał się dzisiaj najszybszy na trasie slalomu i pokonując wszystkich swoich przeciwników zdobył swój pierwszy na tych Igrzyskach Olimpijskich medal. Drugi był Marcel Hirscher, a trzeci Henrik Kristoffersen. Polacy spisali się dość słabo, tylko jeden z nich ukończył oba przejazdy.

(więcej…)

ZIO w Soczi: Rosjanie złotymi medalistami w biegu sztafetowym

Dodany 22-02-2014, 16:59, do: Soczi 2014, Polacy w Soczi, Biathlon,

Po długiej i ciężkiej walce Rosjanie zostali Mistrzami Olimpijskimi w biegu sztafetowym mężczyzn. Na drugiej pozycji uplasowali się dobrze spisujący się Niemcy, a brązowy medal zdobyli Austriacy. Polacy nie poradzili sobie i zajęli ostatnie miejsce.

(więcej…)

ZIO w Soczi: Złote Holenderki, srebro Polek

Dodany 22-02-2014, 16:31, do: Soczi 2014, Polacy w Soczi, Łyżwiarstwo,

Podobnie jak koledzy z reprezentacji Holenderki spisały się dzisiaj znakomicie i w finale uplasowały się na pierwszym miejscu, zdobywając złoty medal. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Polski, a na najniższym stopniu podium stanęły Rosjanki.

(więcej…)

ZIO w Soczi: Holendrzy triumfują, Polacy z brązem

Dodany 22-02-2014, 16:11, do: Soczi 2014, Polacy w Soczi, Łyżwiarstwo,

Nie ma mocnych na Holendrów. Po raz kolejny reprezentacja tego kraju nie dała szans swoim rywalom i zapisała na swoim koncie złoty medal w biegu drużynowym. Polacy zdobyli kolejny medal na tych igrzyskach, tym razem brązowy.