Betard Sparta Wrocław

Klub / Żużel
Betard Sparta Wrocław PolskaPolska

Adres sekretariatu: ul. Paderewskiego 35/9, 51-612 Wrocław
Adres stadionu: ul. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław
Telefon/Fax: 71 372 92 10 wew. 18 / 71 348 40 88 wew. 20

Dyrektor Klubu: Paweł Kondratowicz
Prokurent WTS: Krystyna Kloc
Menedżer ds. sportowych: Piotr Baron
Kierownik drużyny: Henryk Jasek
Trener ds. ogólnorozwojowych: Tomasz Skrzypek
Sekretariat: Agnieszka Lewek
Dział Logistyki: Anna Ziółkowska

Pojemność stadionu: 20 000
Długość toru: 330 m
Rekord toru: 60,1 s - Tomasz Gollob (25.04.2010)
Barwy klubowe: czerwono-żółte

E-mail: sekretariat@wts.pl
Strona internetowa: wts.pl

Dojazd:
Z Dworca Głównego PKP: tramwaj 9, autobus 145
Z Dworca Autobusowego: tramwaj 9, autobus 145
Z placu Dominikańskiego: tramwaje 9, 17, 33 PLUS
Z placu Grunwaldzkiego: tramwaj 33 PLUS, autobusy 115 i 145

Kadra:

SENIORZY

Dennis Andersson (Szwecja)
ur. 03.06.1991
KSM 4,59

Kenneth Bjerre (Dania)
ur. 24.05.1984
KSM 7,59

Lasse Bjerre (Dania)
ur. 31.10.1993
KSM 6,50

Sebastian Ułamek (Polska)
ur. 20.11.1975
KSM 7,37

Tomasz Jędrzejak (Polska)
ur. 14.07.1979
KSM 6,25

Fredrik Lindgren (Szwecja)
ur. 15.09.1985
KSM 7,63

Tai Woffinden (Wielka Brytania)
ur. 10.08.1990
KSM 6,77

Nicolai Klindt (Dania)
ur. 12.12.1988
KSM 6,50

JUNIORZY

Patryk Kociemba (Polska)
ur. 14.04.1993
KSM 2,50

Patryk Malitowski (Polska)
ur. 30.10.1993
KSM 2,50

Patryk Dolny
ur. 06.11.1993
KSM 2,50

Mateusz Gradka (Polska)
ur. 14.08.1994
KSM 2,50

Przyszli:
Sebastian Ułamek (Tarnów), Fredrik Lindgren (Tarnów), Nicolai Klindt (Daugavpils), Tai Woffinden (Gniezno), Patryk Dolny (Piła)

Odeszli:
Piotr Świderski (Gdańsk), Maciej Janowski (Tarnów), Adam Shields (Gniezno)

Osiągnięcia:

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI:
4 złote: 1993, 1994, 1995, 2006
7 srebrnych: 1954, 1956, 1957, 1958, 1999, 2001, 2004
8 brązowych: 1952, 1953, 1955, 1963, 1967, 1968, 2002, 2007

MŁODZIEŻOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI:
2 brązowe: 1992, 1993

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI:
3 złote: 1952 (Edward Kupczyński), 1954 (Mieczysław Połukard), 1960 (Konstanty Pociejkowicz)
4 srebrne: 1956 (Edward Kupczyński), 1958 (Edward Kupczyński), 2001 (Robert Sawina), 2004 (Jarosław Hampel)
11 brązowych: 1954 (Edward Kupczyński), 1957 (Edward Kupczyński), 1969 (Jerzy Trzeszkowski), 1974 (Piotr Bruzda), 1978 (Robert Słaboń), 1979 (Robert Słaboń), 1999 (Jacek Krzyżaniak), 2000 (Jacek Krzyżaniak), 2001 (Sebastian Ułamek), 2002 (Jacek Krzyżaniak), 2003 (Tomasz Jędrzejak)

MŁODZIEŻOWE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI:
3 złote: 2002 (Artur Bogińczuk), 2008 (Maciej Janowski), 2010 (Maciej Janowski)
2 srebrne: 1995 (Piotr Protasiewicz), 2001 (Krzysztof Słaboń)

MISTRZOSTWA POLSKI PAR KLUBOWYCH:
2 złote: 2001 (Jacek Krzyżaniak, Sebastian Ułamek, Robert Sawina), 2011 (Piotr Świderski, Tomasz Jędrzejak, Maciej Janowski)
4 srebrne: 1975 (Ryszard Jany, Robert Słaboń), 1976 (Ryszard Jany, Robert Słaboń), 1995 (Dariusz Śledź, Piotr Protasiewicz, Piotr Baron), 2007 (Tomasz Gapiński, Tomasz Jędrzejak, Krzysztof Słaboń)
2 brązowe: 1978 (Ryszard Jany, Robert Słaboń), 1999 (Adam Łabędzki, Jacek Krzyżaniak, Dariusz Śledź)

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI PAR KLUBOWYCH:
1 srebrny: 2001 (Andrzej Zieja, Krzysztof Słaboń, Artur Bogińczuk)
2 brązowe: 1998 (Mariusz Węgrzyk, Rafał Haj, Bartosz Stanek), 2006 (Nicolai Klindt, Filip Sitera)

RAZEM – 55 :
Złote – 12
Srebrne – 18
Brązowe – 25

« Marzec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Manager