Czeszki z Pucharem Federacji

Dodany 09-11-2014, 22:34, do: Puchar Federacji,

Tenisistki z Czech ponownie z Pucharem Federacji. W finale rozegranym w Pradze Petra Kvitova i spółka pokonały 3:1 Niemki.

Po pierwszym dniu nic nie zapowiadało emocji w O2 Arenie. Petra Kvitova bez problemów uporała się z Andreą Petković, a Lucie Safarova także bez straty seta wygrała z Andżeliką Kerber. Jednak w niedzielę czekał nas pojedynek dwóch liderek swoich reprezentacji.

Mecz Kvitovej z Kerber udowodnił jak kobiecy tenis jest nieobliczalny. W pierwszym secie Niemka zmarnowała sześć szans na wygranie partii, którą ostatecznie przegrała w tie-breaku. Druga odsłona rozpoczęła się od podwójnego przełamania na korzyść tenisistki gospodarzy. Czescy kibice już zaczynali świętować, kiedy to Kerber odrobiła straty, a chwilę później zdobyła drugiego seta. W decydującej partii to Niemka długo prowadziła z przewagą przełamania, ale zwyciężczyni Wimbledonu podobnie jak w premierowej odsłonie wróciła do gry na swoim najwyższym poziomie i rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść.

Na zakończenie rozegrano debel, który nie miał znaczenia w końcowym wyniku. Julia GörgesSabina Lisicka pokonały Andrę Hlavackovą i Lucie Hradecką, które myślami były już przy ceremonii wręczania trofeum.

Dla reprezentacji Czech to ósmy w ogóle, a trzecie w przeciągu czterech ostatnich lat triumf w Pucharze Federacji.

Czechy - Niemcy 3:1

Petra Kvitova - Andrea Petković 6:2, 6:4
Lucie Safarova - Andżelika Kerber 6:4, 6:4
Petra Kvitova - Andżelika Kerber 7:6 (7-5), 4:6, 6:4