Australian Open: Andy Murray ostatnim finalistą po pięciosetowym boju

Dodany 29-01-2016, 18:30, do: Wielki Szlem,

Znamy już rywala Serba Novaka Djokovicia w finale tegorocznej edycji Australian Open. W drugim półfinale Andy Murray po pięciosetowym boju pokonał 4:6, 7:5, 6:7(4), 6:4, 6:2 Kanadyjczyka Milosa Raonicia. Brytyjczyk w finale na kortach w Melbourne wystąpi po raz piąty.

Milos RaonićAndy Murray spędzili na korcie cztery godziny i pięć minut. W pięciosetowym boju lepszy okazał się rozstawiony z numerem drugim Brytyjczyk. Murray musiał jednak wznieść się na swój najwyższy poziom, aby pokonać Raonica. Pierwszego seta wygrał bowiem niespodziewanie Kanadyjczyk, który przełamał Murray'a już na początku meczu. Brytyjczyk doprowadził do wyrównania stanu spotkania w drugim secie zwyciężając w trudach 7:5. Przełamał Kanadyjczyka dopiero w gemie kończącym. Obaj tenisiści nie marnowali swoich podań. Do rozstrzygnięcia trzeciego seta potrzebny był tie-break, w którym lepszy ponownie okazał się Raonić. W czwartym secie Murray wygrał break pointa przy stanie 3:3 i nieco słabszym okresie gry Kanadyjczyka. Ostatecznie doprowadził do wyrównania w setach i o końcowych losach meczu musiał rozstrzygnąć set piąty. W nim Brytyjczyk zmiażdżył Raonicia, triumfował 6:0 i awansował do wielkiego finału.

W niedzielnym meczu o tytuł Murray zmierzy się z Novakiem Djokoviciem, który w pierwszympółfinale wygrał z Rogerem Federerem. Murray w australijskim finale zagra po raz piąty i powalczy o pierwszy tytuł. Z kolei Djoković już pięciokrotnie triumfował w tym wielkoszlemowym turnieju. Przed rokiem pokonał właśnie Murraya, w czterech setach (7:6(5), 6:7(4), 6:3, 6:0)

1/2 finału:
Milos Raonić (Kanada, 13) - Andy Murray (Wielka Brytania, 2) 4:6, 7:5, 6:7(4), 6:4, 6:2

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 2