Davis Cup: Polska przegrała z Argentyną

Dodany 06-03-2016, 23:25, do: Puchar Davisa,

Niestety, polskim tenisistom nie udało się sprawić niespodzianki i przegrali z reprezentacją Albicelestes 2:3. Punkt dający zwycięstwo Argentynie zdobył Leonardo Mayer wygrywając z Michałem Przysiężnym 6:7 (4), 7:6 (4), 6:2, 6:3.

W pierwszym secie do tie-breku Leonardo Mayer przy swoim serwisie przegrał tylko dwie piłki. Mimo to pierwszego seta udało się wygrać Polakowi. W drugim secie znów o wygranej decydował tie-break, którego tym razem wygrał Argentyńczyk. W następnej partii Mayer dwukrotnie przełamał polskiego reprezentanta Polski, wygrywając tą partię 6:2. W czwartym secie przy stanie 1:1, Michał Przysiężny miał dwie szansy na przełamanie rywala. Mayerowi udało się jednak wybronić własny serwis, a następnie wygrał gema przy serwisie Polaka. Później Argentyńczyk pilnował swojego serwisu, w całym spotkaniu zaserwował 27 asów i wygrał tego seta, a także całe spotkanie.

Wobec pewnej już wygranej reprezentacji Albicelestes, kapitan tej kadry Daniel Orsanic zdecydował się na zmianę i w ostatnim pojedynku zamiast Guido Pelli rywalem Huberta Hurkacza był Renzo Olivo. To spotkanie grano do dwóch wygranych setów. W meczu "o pietruszkę" pierwszy set wygrał notowany wyżej o 435 miejsc w rankingu ATP Argentyńczyk. Druga partia zakończyła się tie-breakiem, w którym górą był Polak. W decydującym secie w piątym gemie Hubert Hurkacz przełamał serwis rywala, które zdołał utrzymać do końca spotkania, zdobywając w ten sposób swój pierwszy punkt dla reprezentacji Polski w Davis Cup. Tym samym Polska ostatecznie przegrała z Argentyną 2:3 i we wrześniu zagra o utrzymanie w Grupie Światowej. Natomiast Argentyńczycy zmierzą się w połowie lipca w ćwierćfinale Pucharu Davisa z reprezentacją Włoch, która łatwo wygrała 5:0 z grającą bez Rogera Federera i Stana Wawrinki drużyną Szwajcarii.

Polska - Argentyna 2:3

0:1 - Michał Przysiężny - Guido Pella 1:6, 4:6, 6:7 (5)
0:2 - Hubert Hurkacz - Leonardo Mayer 2:6, 6:7 (3), 2:6
1:2 - Łukasz Kubot/Marcin Matkowski - Carlos Berlocq/Renzo Olivo 6:3, 6:4, 6:4
1:3 - Michał Przysiężny - Leonardo Mayer 7:6 (4), 6:7 (4), 2:6, 3:6
2:3 - Hubert Hurkacz - Renzo Olivo 4:6, 7:6 (6), 6:4

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1