WTA Katowice Open: Dzień 4

Dodany 07-04-2016, 12:58, do: WTA, Polacy, Turnieje w Polsce,

W czwartym dniu turnieju w Katowicach byliśmy świadkami pojedynków drugiej rundy. Kto oprócz Magdy Linette znalazł się w ćwierćfinale Katowice Open?

Naomi Broady - Pauline Parmentier 0:2 (4:6, 5:7)

Obie zawodniczki zaczęły mecz od utrzymywania swoich serwisów. Zarówno Brytyjka jak i Francuska serwowały bardzo mocno, nie dając rywalce szans na dokładny return. Taki stan rzeczy utrzymywał się do piątego gema, w którym Parmentier wykorzystała czwartego breakpointa. Naomi najbliżej odrobienia strat była w siódmym gemie, ale zawodniczka z angielskiego Stockport nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie powrotne. Parmentier do końca pierwszej partii serwowała bardzo konsekwentnie i zwyciężyła w otwierającym secie 6:4.

Już na początku drugiej partii Parmentier przełamała rywalkę. Broady tym razem zdołała odrobić straty doprowadzając do remisu po 3. Bardzo wyrównana walka na korcie trwała do 11 gema. Potem o drugie w tej partii i trzecie w całym secie przełamanie pokusiła się Parmentier i to właśnie Francuska zameldowała się ćwierćfinale.

Viktorija Golubic - Timea Babos [7] 1:2 (6:1, 4:6, 5:7)

W drugim czwartkowym meczu II rundy spotkały się Szwajcarka Viktorija Golubic oraz Węgierka Timea Babos. Pierwszą partię dość niespodzianie wygrała Szwajcarka przełamując o wiele bardziej utytułowaną rywalkę trzykrotnie.

W drugiej partii gra się wyrównała. W końcówce lepsza była Węgierka i doprowadziła do remisu. W trzecim, decydującym secie Babos prowadziła już z przewagą dwóch przełamań, ale te straty zdołała odrobić Gulbic. Węgierka przełamała rywalkę w jedenastym secie i wygrała trzeciego seta : 7:5.

Francesca Schiavone - Alize Cornet 2:0 (7:6, 6:1)

Jako ostatnia do ćwierćfinału awansowała Włoszka Franscesca Schiavone, która pokonała zwyciężczynie z 2014 roku, Francuskę Alize Cornet. Niestety emocji w tym meczu wystarczyło tylko na pierwszego seta, w drugiej partii tenisistka z Półwyspu Apenińskiego oddała tylko jednego gema.