WTA Katowice Open: Ostapenko i Giorgi w półfinale

Dodany 08-04-2016, 17:16, do: WTA, Turnieje w Polsce,

WTA Katowice Open wchodzi w decydującą fazę. W piątek poznaliśmy półfinalistki.

Jelena Ostapenko - Timea Babos 2:1 (7:6, 2:6, 6:3)
Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie tenisistki serwowały bardzo konsekwentnie. W piątym i szóstym gamie byliśmy świadkami pierwszych przełamań. Najpierw gorsze podania rywalki wykorzystała Ostapenko, ale bardzo szybko straty odrobiła Babos. Set rozstrzygnął się w tie-breaku, gdzie lepsza okazała się zawodniczka z Łotwy.

Już na początku drugiej partii Babos przełamała rywalkę. Węgierka swój wyczyn powtórzyła jeszcze dwukrotnie i drugą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść w stosunku 6:2.

Trzecia partia podobnie jak dwie pierwsza rozpoczęła się od wyrównanej gry. Choć Ostapenko dwukrotnie prosiła o pomoc medyczną to właśnie tenisistka z miejsca 38. rankingu WTA rozstrzygnęła decydującego seta na swoja korzyść.

Camila Giorgi - Kristen Flipkens 2:1 (6:2, 5:7, 6:4)

Początek meczu Giorgi vs. Flipkens upłynął pod znakiem wyrównanej gry z obu stron. W dalszej części pierwszej odsłony inicjatywę przejęła Włoszka i udokumentowała ją dwukrotnym przełamaniem. Belgijka nie odrobić strat i musiała uznać wyższość rywalki.

Druga partia rozpoczęła się od wzajemnych przełamań. O jedno więcej zanotowała Giorgi i pewnie zamierzała do zwycięstwa. Pod koniec drugiej partii Flipkens odrobiła straty. Nie tylko odrobiła straty, ale też wyższa na prowadzenie i nie oddała go do końca seta.

Trzeci set rozpoczął się od przełamania dla Giorgi, Włoszka wróciła do gry z pierwszej odsłony.
Przewaga Giorgi utrzymała się do ósmego gema. Radość Flipkens nie trwała jednak długo, w kolejnych dwóch genach lepsza okazała się i wygrała cały mecz 2:1.

GiorgiOstapenko nie grały jeszcze ze sobą. Drugą parę półfinału wyłonią pojedynek Magdy Linette vs. Pauline Parmienter i mecz Dominika CibulkovejFrancesca Schiavonne.