WTA Katowice Open: Półfinał nie dla Linette

Dodany 08-04-2016, 19:04, do: WTA, Turnieje w Polsce, Polacy,

Nie mamy już Polek w WTA Katowice Open 2016. W ćwierćfinale odpadła Magda Linette, która przegrała z Pauline Parmentier.

Polka nie za dobrze rozpoczęła mecz. Poznanianka dała się przełamać dwukrotnie i na drugiej przerwie przegrywała 1:4. Linette nie potrafiła odrobić tych strat i pierwszą partię przegrała 2:6. Polka "raziła" niedokładnością. W grze Poznanianki zabrakło cierpliwości - długie wymiany wygrywała Linette, która jednak próbowała bardzo szybko rozstrzygnąć je na swoją korzyść.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry. Niestety po pięciu gemach Parmentier prowadziła 3:2 z przewagą jednego przełamania. Poznanianka wspierana przez żywiołowo reagujących kibiców próbowała wszystkiego, aby odrobić straty. Niestet, Francuska była w piątek poza jej zasięgiem.

Francuska w walce o jej trzeci finał w karierze zmierzy się z lepszą z pary Cibulkova - Schiavonne.

Magda Linette - Pauline Parmentier 0:2 (2:6, 4:6).