Roland Garros: Brakujący tytuł Novaka Djokovicia

Dodany 05-06-2016, 19:13, do: Wielki Szlem,

Novak Djoković pokonał 3:6, 6:1, 6:2, 6:4 Andy'ego Murraya w niedzielnym finale Roland Garrosa. W ten sposób Serb ma w dorobku co najmniej jeden triumf w każdej odsłonie Wielkiego Szlema.

Dla lidera światowego rankingu był to czwarty w karierze paryski finał. W 2012 i 2014 przegrał z Rafaelem Nadalem, a przed rokiem lepszy okazał się Stan Wawrinka. Tym razem nie było mocnych na Serba. Tenisista z Belgradu zdobył swój dwunasty wielkoszlemowy tytuł. Novak Djoković dołączył do Andre Agassiego, Dona Budge, Roya Emersona, Rogera Federera, Roda Lavera, Nadala i Freda Perry'ego, którzy triumfowali przynajmniej raz w każdym z turniejów wielkoszlemowych. Serb jest pierwszym od 1969 roku tenisistą, który wygrał cztery turnieje wielkiego szlema z rzędu.

Niedzielny finał trzymał w napięciu tylko w pierwszej partii. W premierowej odsłonie Andy Murray potrafił wygrać cztery gemy z rzędu, co zapewniło mu zwycięstwo w pierwszym secie. Później mecz przebiegał pod dyktando Djokovicia. Murray, który w całym turnieju spędził na korcie aż pięć godzin więcej od swojego rywala nie wytrzymał fizycznie i w kolejnych dwóch partiach ugrał zaledwie trzy gemy. Czwarty, a zarazem ostatni set także padł łupem Serba, ale jego przewaga wynosiła tylko breaka.

Tym samym Murray nie zrewanżował się liderowi światowego rankingu za porażkę w finale tegorocznego Australian Open. Łącznie obaj tenisiści mierzyli się ze sobą 34. razy, a Djoković wygrał po raz 24.

Finał:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Andy Murray (Wielka Brytania, 2) 3:6, 6:1, 6:2, 6:4

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1