Agnieszka Radwańska triumfuje w Pekinie

Dodany 09-10-2016, 12:23, do: WTA, Polacy,

Agnieszka Radwańska pokonała 6:4, 6:2 Brytyjkę Johannę Kontę w niedzielnym finale turnieju rangi WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie (z pulą nagród 6,289 mln dolarów). Dla Polki to dwudziesty tytuł w karierze.

Przez całą imprezę tenisistka z Krakowa przeszła jak burza. W żadnym ze spotkań nie straciła seta. Finał trwał 95 minut i był drugim w tym sezonie meczem Agnieszki Radwańskiej z Brytyjką. W sierpniu spotkały się w finale New Haven. Tam górą także była Polka.

Dla Polki to dwudziesty tytuł w karierze, a trzeci wywalczony w tym roku po Shenzhen i właśnie New Haven. "Isia" po raz drugi wygrała zawody w stolicy Chin. Poprzednio triumfowała tutaj w 2011 roku kiedy to w finale pokonała Andreę Petković. Żadna inna tenisistka nie dokonała tego przed nasza reprezentantką.

- To dla mnie niezwykły moment. To był trzeci finał w Pekinie i drugie zwycięstwo. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Nie mogłam zagrać lepiej, znakomicie się zaprezentowałam - podsumowała niedzielny mecz trzecia rakieta świata.

Za zwycięstwo Radwańska otrzymała czek na 1,1 mln dolarów i zapewniła sobie udział w kończącym sezon turnieju Masters. Johanna Konta dostała premię o połowę mniejszą, a punkty zdobyte za awans do finału pozwolą jej awansować do czołowej dziesiątki rankingu WTA.