Puchar Federacji: Tenisistki z Czech ponownie najlepsze

Dodany 14-11-2016, 18:09, do: Puchar Federacji,

Tenisistki z Czech po raz trzeci z rzędu wygrały Puchar Federacji. W tegorocznym finale podopieczne Petra Pali pokonały na wyjeździe Francuzki.

Faworytkami rywalizacji w hali w Strasburgu były obrończynie tytułu. I już pierwszy mecz udowodnił, że gospodynią będzie ciężko przerwać hegemonię Czeszek. Na inaugurację zmagań Karolina Pliskova pokonała Kristinę Mladenović, a losy zwycięstwa rozstrzygnął trzeci set zakończony wynikiem 16:14. Jednak później gospodynię na prowadzenie wyprowadziła Caroline Garcia. Francuzka najpierw ograła Petrę Kvitovą, a dzień później pokonała Pliskovą. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Petr Pala. Kapitan Czeszek do ostatniego singla wystawił Barborę Strycovą zamiast Kvitovej. Strycova nie dała żadnych szans Alize Cornet i losach Pucharu musiał zadecydować debel. W nim Czeszki przypieczętowały końcowy triumf.

Tym samym tenisistki zza naszej południowej granicy sięgnęły po dziesiąty Puchar Federacji. Pięć z nich Czeszki zdobyły pod wodzą Petra Pali. Żaden inny kapitan nie ma tylu triumfów w tych rozgrywkach na swoim koncie.

Francja - Czechy 2:3

Kristina Mladenović - Karolina Pliskova 3:6, 6:4, 14:16
Caroline Garcia - Petra Kvitova 7:6 (8-6), 6:3
Caroline Garcia - Karolina Pliskova 6:3, 3:6, 6:3
Alize Cornet - Barbora Strycova 2:6, 6:7 (4-7)
Caroline Garcia / Kristina Mladenović - Karolina Pliskova / Barbora Strycova 5:7, 5:7

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1