Roland Garros: Sensacyjna zwyciężczyni z Łotwy

Dodany 10-06-2017, 21:02, do: Wielki Szlem,

Sensacja na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Tegoroczny French Open wygrała nierozstawiona Jelena Ostapenko, dla której to pierwszy tytuł w zawodowej karierze.

Tego nikt się nie spodziewał. 20-latka z Łotwy dopiero po raz ósmy grała w turnieju wielkoszlemowy i już ma na swoim koncie zwycięstwo w Paryżu. Faworytką spotkania była Simona Halep, która po raz drugi w karierze grała w finale Roland Garros. Przed trzema laty przegrała z Marią Szarapową.

Teraz Rumunka miała zdobyć swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Tym bardziej, że przed zawodami we Francji wygrywała wszystko co się dało na "mączce". Finał rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Halep wygrała pierwszego seta, a w drugiej partii prowadziła już 3:0. Wysoka przewaga uśpiła faworytkę, co skrzętnie wykorzystała Jelena Ostapenko. Tenisistka z Łotwy wygrała sześć z kolejnych siedmiu gemów i doprowadziła do trzeciego seta. Wydawało się, że to będzie wszystko na co stać będzie tą młodą tenisistkę. Jednak Łotyszka nie zamierzała się zatrzymywać i cały czas grała odważnie i atakowała każdą słabszą piłkę rywalki. Od stanu 3:3 trzy gemy z rzędu wygrała Ostapenko i po dwóch godzinach gry niemożliwe stało się możliwe.

Ostapenko wygrała swój pierwszy turniej w karierze i od razu był to turniej wielkoszlemowy. Halep na pocieszenie pozostaje fakt, że od poniedziałku będzie nową liderką światowego rankingu.

Na trzeciej rundzie z zawodami pożegnały się obie nasze reprezentantki. Agnieszka Radwańska przegrała z Francuzką Alize Cornet, a Magda Linette okazała się słabsza od Ukrainki Eliny Switoliny.