Wimbledon: Polak najlepszy w deblu!

Dodany 15-07-2017, 21:01, do: Polacy, Wielki Szlem,

Polsko-brazylijski duet Łukasz Kubot/Marcelo Melo, po fantastycznym, trwającym ponad 4,5 godziny finale, wygrał rywalizację deblistów na kortach Wimbledonu!

W finale londyńskiego turnieju spotkały się najlepsze pary obecnego sezonu na trawie, czyli niepokonani na tej nawierzchni Łukasz Kubot i Marcelo Melo oraz Oliver MarachMate Pavić. Zgodnie z przewidywaniami był to bardzo zacięty pojedynek, w którym gra toczyła się praktycznie gem za gem. Każdy z zawodników potwierdzał w nim swoją klasę światową, a ilość błędów ograniczyła się do minimum. Tak przebiegały pierwsze trzy sety, o czym najlepiej świadczą ich wyniki (5:7, 7:5, 7:6). Dopiero od czwartej partii zaczęły się przełamania, a set ostatecznie padł łupem austriacko-chorwackiej pary, która wygrała go 6:3. Wszystko do normy powróciło w tie-breaku, a kluczowym momentem o triumfie okazało się... zapadnięcie zmroku. O godzinie 20:41 (21:41 w Polsce), przy stanie 11:11(!) rozpoczęła się operacja zamykania dachu. Grę przerwano na 13 minut... Po wznowieniu polsko-brazylijski duet wygrał dwa kolejne gemy, co zakończyło ten niezwykle pasjonujacy pojedynek.

Kubot został pierwszym polskim mistrzem Wimbledonu. To jego drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze. Przed trzema laty nasz tenisista zwyciężył z Robertem Lindstedtem w Australian Open. Łukasz jest też pierwszym Polakiem, który wygrał dwa turnieje wielkoszlemowe.

Finał:

Łukasz Kubot / Marcelo Melo (Polska / Brazylia) - Oliver Marach / Mate Pavić (Austria / Chorwacja) 5:7, 7:5, 7:6, 3:6, 13:11

źródło: inf.własna

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1