US Open: Radwańska odpada z rywalizacji

Dodany 02-09-2017, 23:22, do: Wielki Szlem, Polacy,

Agnieszka Radwańska przegrała z CoCo Vandeweghe 5:7, 6:4, 4:6 w meczu trzeciej rundy wielkoszlemowego US Open i odpadła z dalszej rywalizacji.

Sobotni pojedynek rozpoczął się po myśli Radwańskiej. Polka w pierwszym secie prowadziła już 3:0. W grze naszej zawodniczki pojawił się jednak zastój, który spowodował przegranie pięciu kolejnych gemów (!) i chociaż "Isia" potrafiła jeszcze doprowadzić do wyrównania (5:5) to set padł łupem Vandeweghe, która zachowała więcej nerwów w końcówce.

Druga partia przebiegała inaczej. Aż do dziesiątego gema oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek "punkt za punkt". Dopiero wtedy, mimo prowadzenia Vandeweghe już 40:15, 28-letniej Krakowiance udało się przełamać rywalkę, zakończyć seta i wyrównac stan meczu.

Niestety, trzeci decydujący set wygrała 6:4 Amerykanka. Newralgicznym punktem okazał się prawdopodobnie bardzo długi siódmy gem. Serwująca Radwańska obroniła w nim dwa "break-pointy", po czym sama miała dwie szanse na pomyślne zakończenie. Nie wykorzystała ich i w końcu to CoCo okazała się lepsza, wychodząc na prowadzenie 4:3. Za chwilę dwudziesta rakieta WTA, tracąc tylko punkt, wygrała własne podanie, czym zbudowała przewagę, której już nie oddała. Spotkanie trwało dwie godziny i 56 minut.

Dla Vandeweghe, która w czwartej rundzie zagra z Czeszką Lucie Szafarovą, ćwierćfinał to największy sukces w US Open. Radwańska na nowojorskich kortach, po raz kolejny nie zdołała przeskoczyć III rundy, mimo że było to już jej dwunaste (!) podejście...

US Open - 1/8 finału turnieju singlowego kobiet:
Agnieszka Radwańska (Polska, 10.) - CoCo Vandeweghe (USA, 20.) 1:2(5:7, 6:4, 4:6)

źródło: interia.pl

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 2