Podsumowanie sezonu 2016: Stal Gorzów

Dodany 11-01-2017, 19:14, do: PGE Ekstraliga ,

Stal Gorzów wywalczyła w 2016 roku Drużynowe Mistrzostwo Polski. Drużyna prowadzona przez trenera Stanisława Chomskiego wygrała rundę zasadniczą w PGE Ekstralidze.

Gorzowianie w cześci zasadniczej sezonu doznali tylko jednej porażki na swoim torze. W niedzielę 15 sierpnia na Stadionie im. Edwarda Jancarza Stal przegrała 44:46 z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Natomiast największą "wpadkę" w 2016 roku ta drużyna zanotowała w Grudziądzu. Miejscowy MRGARDEN GKM pokonał zespół z Gorzowa 54:36.

W półfinale rozgrywek PGE Ekstraligi podopieczni trenera Stanisława Chomskiego trafili na Betard Spartę Wrocław. Niestety ten dwumecz nie dostarczył kibicom zbyt wielu emocji. W obu pojedynkach wysokie zwycięstwa odnieśli jeźdźcy z Gorzowa.

W wielkim finale Stal zmierzyła się z drużyną z Torunia. Po bardzo zaciętych spotkaniach to ekipa z "Jancarza" wywalczyła kolejny złoty medal. Ogromny wkład w ten sukces miał Bartosz Zmarzlik. Na koniec sezonu ten zawodnik uzyskał najwyższą średnią biegową w PGE Ekstralidze. Jeździec z Gorzowa wystąpił w 80 wyścigach, w których wywalczył dla swojego klubu 207 punktów. Młodzieżowiec uzbierał również na swoim koncie jedenaście bonusów. Jego średnia biegowa na koniec sezonu wyniosła 2,477.

Tegoroczny sezon był ostatnim w gronie juniorów dla tego zawodnika. W przyszłym roku będzie już seniorem. Wydaje się jednak, że ten bardzo zdolny chłopak nie będzie miał większych problemów z "zadomowieniem" się w gronie starszych kolegów z toru.