Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co zabrać na wyjazd? Przydatna lista

22 września 2020


Wakacyjne wyjazdy, czy to w pojedynkę, czy we dwoje lub w jeszcze większym, dziecięco-dorosłym składzie oznaczają coś, za czym mało kto przepada: pakowanie. Ta czynność wiąże się nierozerwalnie z ciągłym zastanawianiem się: czy to aby na pewno wszystko? Co zabrać na wyjazd, aby był on udany?

1. Dokumenty

Nie jest to rzecz ściśle przydatna podczas wakacyjnych zabaw, jednak jest niezbędna w razie wypadku czy kontroli drogowej. Może się przydać również w innych, nie do końca przyjemnych sytuacjach. Po prostu, jadąc na wakacje, musisz mieć możliwość wylegitymowania się. Dorosły potrzebuje dowodu osobistego i prawa jazdy – jeśli ma w planach kierować pojazdem. Gdy wyjazd może wiązać się z nieplanowanym wypadem poza granice unijne – weź również paszport. Zwróć uwagę na termin jego ważności!

Podobnie wygląda kwestia w przypadku dzieci, choć jadąc za granicę – możesz chcieć zabrać również kserokopię aktu urodzenia. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdyby coś nieplanowanego wydarzyło się poza granicami kraju.

Polecamy: Podróż autostopem

2. Odzież na każdą pogodę

Gdy kwestie formalne mamy już za sobą, możemy się zająć nieco przyjemniejszymi kwestiami. Wakacyjnej pogody nie sposób zaplanować, dlatego musisz zabrać ze sobą po trosze wszystkiego. Najciężej w tym zakresie wygląda sytuacja jeśli chodzi o dzieci: szczególnie te najmłodsze często się brudzą i, co za tym idzie – potrzebują znacznie więcej odzieży na przebranie.

Dla siebie na tygodniowy wyjazd zabierz co najmniej 3-4 pary spodni (długich oraz krótkich), 3-4 koszulki na krótki rękaw, 2-3 topy z długim rękawem, jedną lub dwie bluzy, buty na cieplejsze dni (baletki lub sandałki) i adidasy na wypadek niepogody. Oprócz tego, elementem obowiązkowym jest kurtka, która ochroni przed wiatrem i deszczem. Możesz również zabrać spódnice lub sukienki – w zależności od preferencji. Pamiętaj jedynie o tym, że… torbę trzeba przenieść do hotelowego pokoju.

W przypadku odzieży dziecięcej, dobrym pomysłem wydaje się być podwojenie ilości, którą zabierzesz dla siebie. Jeśli Twój maluch nie jest szczególnie ostrożny w kwestii czystości odzieży – dobrym pomysłem będzie zabranie kilku dodatkowych egzemplarzy odzieży. Opcjonalnie – możesz po prostu poszukać hotelu z możliwością zrobienia prania. W ten sposób znacząco ograniczysz ilość bagażu – zabierając ze sobą jedynie ulubione rzeczy.

3. Podstawowe leki

Jeśli Ty lub którykolwiek z innych członków rodziny choruje na coś przewlekle – koniecznie zabierz ze sobą ilość leków niezbędną na cały wyjazd plus jedno- dwudniowy zapas. W ten sposób unikniesz nerwowej atmosfery na przykład gdy tabletka potoczy się pod szafę lub w razie konieczności czy chęci przedłużenia pobytu.

Oprócz tego, weź ze sobą najczęściej stosowane środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, niewielkie opakowanie żelu na oparzenia i plastry. Dołóż do tego środki na alergię i ukąszenia komarów, a także dobrej jakości preparat na poparzenia słoneczne. W ten sposób uzyskasz zestaw, dzięki któremu nie będzie konieczności przeprowadzania nerwowych poszukiwań najbliższej apteki w nieznanym sobie mieście.

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym tak właściwie jest temperament?
Czym jest Deja Vu? Wyjaśnienie
Kim jest narcyz i jakie ma cechy charakteru?

Jesteś zainteresowany reklamą?