nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Ćwiczenia

Ćwiczenia dla seniora: na co warto postawić?

Ćwiczenia dla seniora: na co warto postawić?

Stare powiedzenie głosi, iż ruch to zdrowie. Faktycznie – osoby prowadzące aktywny styl życia mogą dłużej cieszyć się dobrą formą, czerpią też więcej radości z życia. To, że na aktywność fizyczną tak chętnie stawiają osoby starsze, nikogo nie powinno zatem dziwić. Dla wielu seniorów codzienne spacery i domowa gimnastyka to najlepszy sposób na zachowanie sprawności. Jakie ćwiczenia dla seniorów będą najlepsze?

Ćwiczenia dla seniora

Istnieje wiele rodzajów aktywności fizycznej, które są zalecane osobom starszym. Każdy senior powinien pamiętać o tym, by nie przesadzać i ćwiczyć z umiarem, a formę treningu dopasować do ogólnego stanu swego zdrowia. Każdy senior może się też wybrać rodzaj zajęć sportowych. Można postawić na spacery – samotne lub w towarzystwie znajomych, można maszerować z kijami lub umawiać się na zajęcia sportowe w klubie seniora.

Specjalne ćwiczenia

Gimnastyka w wodzie, specjalne zajęcia pilates lub fitness – oto kolejne możliwości, z jakich mogą skorzystać osoby starsze. Każdy senior może też ćwiczyć we własnym domu. Ćwiczenia z piłką, popularne mostki i skłony – oto podstawa dla każdego, kto chce się cieszyć dobrą formą do późnej starości.

super-sylwetka.pl

Udostępnij