Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Ćwiczenia dla seniora: na co warto postawić?

8 grudnia 2020

Stare powiedzenie głosi, iż ruch to zdrowie. Faktycznie – osoby prowadzące aktywny styl życia mogą dłużej cieszyć się dobrą formą, czerpią też więcej radości z życia. To, że na aktywność fizyczną tak chętnie stawiają osoby starsze, nikogo nie powinno zatem dziwić. Dla wielu seniorów codzienne spacery i domowa gimnastyka to najlepszy sposób na zachowanie sprawności. Jakie ćwiczenia dla seniorów będą najlepsze?

Ćwiczenia dla seniora

Istnieje wiele rodzajów aktywności fizycznej, które są zalecane osobom starszym. Każdy senior powinien pamiętać o tym, by nie przesadzać i ćwiczyć z umiarem, a formę treningu dopasować do ogólnego stanu swego zdrowia. Każdy senior może się też wybrać rodzaj zajęć sportowych. Można postawić na spacery – samotne lub w towarzystwie znajomych, można maszerować z kijami lub umawiać się na zajęcia sportowe w klubie seniora.

Specjalne ćwiczenia

Gimnastyka w wodzie, specjalne zajęcia pilates lub fitness – oto kolejne możliwości, z jakich mogą skorzystać osoby starsze. Każdy senior może też ćwiczyć we własnym domu. Ćwiczenia z piłką, popularne mostki i skłony – oto podstawa dla każdego, kto chce się cieszyć dobrą formą do późnej starości.

super-sylwetka.pl

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy siłownia to sport?
Czy joga to sport?

Czy joga to sport?

22 marca 2024

Czy wędkarstwo to sport?

Jesteś zainteresowany reklamą?