nicesport.pl

nicesport.pl – sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Sport

Czy warto kupić gryf prosty do treningu?

Czy warto kupić gryf prosty do treningu?

Gryf, to po prostu element sztangi w formie pręta, który z obu stron przytrzymuje obciążniki. Nawet osoby początkujące wiedzą doskonale o tym, że na rynku znajdzie wiele różnego rodzajów tego sprzętu. Każdy z nich ma inne zadanie i każdy sprawia że ciężar jest inaczej rozstawiony. Dobiera się je, w zależności od tego jaką partię mięśni chcemy ćwiczyć. Na rynku znajdziemy, między innymi gryf prosty, łamany, kratownicę oraz gryf krótki. Jeżeli chodzi o gryf krótki, to różni się on znacząco od pozostałych, ze względu na drastyczną różnicę w długości. Bardzo dużą popularnością cieszy się zwłaszcza gryf prosty. Co musimy o nim wiedzieć, dla kogo się sprawdzi?

Co wyróżnia gryfy olimpijskie? Jakie są ich zalety?

Jak już wspomniano wyżej, na rynku obecnie znajdziemy wiele różnego rodzaju gryfów. Każdy z nich, ma inne cechy charakterystyczne, dlatego też zawsze trzeba wybrać taki, który najbardziej będzie nam odpowiadał i sprosta naszym oczekiwaniom. Niezwykle istotne jest to, do jakiego typu ćwiczeń planujemy stosować nasz gryf. Jeżeli chodzi o gryf prosty, to on doskonale sprawdza się w wypadku przysiadów wyciskania na klatkę piersiową, jak również w przypadku żołnierskich wyciskań na barki. Gryf prosty wybierają również osoby, którym zależy na wytrenowaniu swoich bicepsów. Często sięgają po niego osoby, które dopiero zaczynają treningi siłowe, ponieważ nie obciąża on tak bardzo nadgarstków, co jest kluczowe. 

Z jakiego materiału powinien być zrobiony gryf?

Zapewne wiele osób, które właśnie zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym, zastanawia się z jakiego materiału powinien zostać zrobiony gryf. Jeżeli w tej kwestii mamy wątpliwości, to warto zdecydować się na chrom, który jest zdecydowanie najczęstszym rozwiązaniem. Możemy spotkać się również z gryfami wykonanymi z gumy, żeliwa, czy też ze stali nierdzewnej. Jeżeli chodzi o cenę, to nie jest ona wygórowana, ponieważ lekki gryf, możemy zakupić już za około 50 zł. Dzięki temu, że jego rozmiary są niewielkie, powoduje to ogromny komfort, ponieważ taki gryf możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, także nie jesteśmy ograniczeni jedynie ćwiczeniami w domu. Ciekawą rzeczą jest to, że gryf naprawdę niełatwo złamać. Jednakże, jeżeli obciążenie będzie za duże, to po jakimś czasie obserwujemy że nasz gryf do sztangi się wygnie i niestety trwale odegnie. Nie będzie to wyglądało dobrze, a do tego znacznie utrudni nam wykonywanie ćwiczeń. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa, nie powinniśmy długi wykorzystywać gryfu, jeżeli zmienił on swój kształt.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *