Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Kadra Polski na Euro 2024. Probierz szykuje niespodzianki

13 czerwca 2024 Kadra Polski na Euro 2024


Trener Michał Probierz ogłosił skład reprezentacji Polski na Euro 2024, wprowadzając zaledwie kilka niespodzianek. Choć większość powołanych zawodników to dobrze znane twarze, selekcjoner zaskoczył kilkoma nieoczywistymi wyborami. Kibice z niecierpliwością czekają, jak drużyna poradzi sobie na nadchodzącym turnieju.

Kadra Polski na Euro 2024

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2024 został ogłoszony przez selekcjonera Michała Probierza. W bramce zobaczymy takich zawodników jak Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski i Marcin Bułka, podczas gdy Oliwier Zych dołączy do drużyny narodowej jako dodatkowy bramkarz do treningów.

W obronie kadra Polski będzie polegać na doświadczeniu i umiejętnościach piłkarzy takich jak Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon oraz Sebastian Walukiewicz.

W linii pomocy selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, postawił na mieszankę młodości i doświadczenia. Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Taras Romanczuk, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Michał Skóraś, Kacper Urbański, Nicola Zalewski i Piotr Zieliński będą odpowiedzialni za kreowanie gry biało-czerwonych.

W ataku reprezentację Polski poprowadzi niekwestionowany lider, Robert Lewandowski, wspierany przez Adama Buksę, Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka i Karola Świderskiego. Turniej rozgrywany na stadionach w całej Europie będzie wielkim sprawdzianem dla drużyny narodowej pod wodzą Michała Probierza. Kibice liczą, że dzięki talentowi takich zawodników jak Wojciech Szczęsny, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski czy Bartosz Slisz, reprezentacja Polski osiągnie sukces na mistrzostwach Europy.

Zawodnicy powołani przez Michała Probierza na zgrupowanie przed EURO 2024 to:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka, Oliwier Zych.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon, Sebastian Walukiewicz.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Taras Romanczuk, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Michał Skóraś, Kacper Urbański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Znani piłkarze w reprezentacji Polski

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2024 obejmuje wielu znanych i cenionych piłkarzy, którzy mają kluczowe znaczenie dla drużyny narodowej. Na czele tej grupy stoi Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i jeden z najlepszych napastników na świecie. Jego doświadczenie i umiejętności strzeleckie będą nieocenione w trakcie turnieju.

W bramce niezastąpiony jest Wojciech Szczęsny, który od lat broni bramki czołowego klubu europejskiego i jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie. Wspierany będzie przez Marcina Bułkę i Łukasza Skorupskiego, którzy również prezentują wysoki poziom. Obrona reprezentacji Polski jest mniej pewna. Jednak Paweł Dawidowicz i Jakub Kiwior to młode talenty, które zyskują coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej.

W pomocy kluczową rolę odegra Piotr Zieliński, znany ze swojej kreatywności i umiejętności kontrolowania tempa gry. Jakub Moder, który wraca po kontuzji i Sebastian Szymański to kolejni ważni zawodnicy, którzy potrafią zarówno bronić, jak i atakować. Przemysław Frankowski i Bartosz Slisz dodadzą dynamiki i wszechstronności na boku i w środku pola.

Atak reprezentacji Polski, oprócz Roberta Lewandowskiego, wzmocnią Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek, którzy są znani ze swojej gry na zagranicznych boiskach. Adam Buksa i Karol Świderski to kolejni napastnicy, którzy mogą wnieść wiele do drużyny narodowej, oferując różnorodność w ataku.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, ma do dyspozycji utalentowany skład, który może rywalizować z najlepszymi drużynami na mistrzostwach Europy. Kibice mają nadzieję, że ci znani piłkarze poprowadzą biało-czerwonych do sukcesu na europejskiej scenie.

Największa gwiazda reprezentacji Polski: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski to bez wątpienia największa gwiazda reprezentacji Polski i kluczowy zawodnik w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Jako kapitan drużyny, Lewandowski jest liderem na boisku. Jego niesamowite umiejętności strzeleckie i nieustająca determinacja czynią go niezastąpionym elementem zespołu, który selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, zamierza wykorzystać do maksimum.

W trakcie swojej kariery, Robert Lewandowski zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, co czyni go jednym z najbardziej uznawanych piłkarzy na świecie. Jego obecność w drużynie narodowej dodaje pewności siebie pozostałym, szczególnie mniej doświadczonym zawodnikom. Lewandowski nie tylko zdobywa bramki, ale także tworzy dogodne sytuacje dla innych, co jest nieocenione podczas turnieju rozgrywanego na najwyższym poziomie, jakim są mistrzostwa Europy.

Selekcjoner Michał Probierz ma do dyspozycji utalentowany skład reprezentacji Polski, ale to Robert Lewandowski jest tym, który może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść biało-czerwonych. Wspierany przez kolegów, Lewandowski będzie kluczową postacią w każdej akcji ofensywnej. Jego zdolność do zmieniania przebiegu meczu w jednej chwili sprawia, że jest on nieoceniony dla reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni liczą na sukces podczas turnieju rozgrywanym z Niemczech. Awans grupy będzie możliwy jeśli nasz lider poprowadzi naszych zawodników do dobrej gry.


Bukmacherzy dostępni na stronie gotowinasport.sts.pl to legalni bukmacherzy działający w Polsce w oparciu o zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich na terenie RP. Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł sponsorowany

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kadra Polski na Euro 2024
Czy siłownia to sport?
Czy joga to sport?

Czy joga to sport?

22 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?