Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Organizując wycieczkę do Trójmiasta, co warto zobaczyć w Gdańsku?

5 października 2020 przygotowanie do półmaratonu


Jeśli chce się połączyć zarówno możliwość spędzenia wolnego czasu w najlepszych hotelach, a jednocześnie korzystać z rozbudowanej infrastruktury miejskiej warto pomyśleć o Gdańsku. W mieście ciekawe atrakcje znajdą również osoby, które lubią zwiedzać zabytkowe budowle, kościoły czy korzystać z muzeów.

Wyjątkowe miejsca w centrum Gdańska

Gdy chce się wybrać miejsca, które warto zobaczyć w Gdańsku warto zacząć od centrum miejscowości. Zapoznanie się z tym, co warto zobaczyć w Gdańsku pozwala na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Większość turystów rozpoczyna swoje podróże po mieście właśnie od centrum. Rozwiązaniem może być zapoznanie się na początku z atrakcjami, które znajdują się w tym miejscu miasta. Następnie można decydować się na podróżowanie po innych rejonach miasta. Odpowiednio zaplanowana trasa wyprawy po Gdańsku pozwala zapoznać się z najciekawszymi miejscami. Wstępnie warto sięgnąć po przewodnik internetowy czy też papierowy, co pozwala zobaczyć jakie atrakcje są szczególnie warte zobaczenia.

W centrum Gdańska warto odwiedzić:
– Górę Gradową,
– Hevelianum,
– Stary Ratusz,
– wielką zbrojownię,
– Muzeum Bursztynu.
Muzeum Bursztynu to wyjątkowe miejsce, które pozwala zobaczyć biżuterię ze szlachetnego kruszcu jakim jest bursztyn. Muzeum znajduje się nad Motławą i można z miejsca, gdzie się znajduje wygodnie dostać się również do Długiego Targu.
Natomiast Wielka Zbrojownia to miejsce, do którego łatwo dostać się od Góry Gradowej. W tym miejscu znajduje się Akademia Sztuk Pięknych. Sama zbrojownia to wyjątkowy budynek z piękną fasadą, herbami, rzeźbami oraz złoceniami.
Zwiedzając centrum Gdańska nie można pominąć Starego Ratusza. W tym miejscu znajduje się między innymi Pomnik Heweliusza. Dodatkowo Stary Ratusz znajduje się w historycznym centrum miasta. Z tego miejsca można bardzo łatwo dostać się do najważniejszych atrakcji znajdujących się w centrum.
Góra Gradowa pozwala na zobaczenie panoramy miasta. Jest to miejsce, gdzie znajduje się szlak spacerowy. Pozwala to zarówno pospacerować, odpocząć na ławkach w pięknej okolicy, ale można również dostać się na górę rowerem. Od Góry Gradowej bardzo ławo można przedostać się w miejsce, gdzie znajduje się Hevelianum. Jest to miejsce podobne do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce szczególnie powinny odwiedzić rodziny z dziećmi.

Inne atrakcje Gdańska

Gdańsk jest miastem, które pozwala zapewnić możliwość ciekawego spędzanego czasu dla turystów preferujących różne rodzaje turystki. Z jednej strony osoby, które lubią odpocząć w zabytkowych rejonach miasta mogą znaleźć liczne kawiarnie i piękne miejsca do wypoczynku. Z drugiej strony osoby preferujące bardziej aktywny wypoczynek mogą decydować się na korzystanie z miejsc do rekreacji. Obejmuje to między innymi liczne baseny, ale również możliwość korzystania z wypożyczania rowerów i podróżowania po specjalnie przygotowanych trasach rowerowych. Szeroki zakres dostępnych atrakcji pozwala również na decydowanie się na spędzenie wolnego czasu w bardzo różnorodny sposób.

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym tak właściwie jest temperament?
Czym jest Deja Vu? Wyjaśnienie
Kim jest narcyz i jakie ma cechy charakteru?

Jesteś zainteresowany reklamą?