nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

LifestyleRekreacjaTurystyka

Organizując wycieczkę do Trójmiasta, co warto zobaczyć w Gdańsku?

Organizując wycieczkę do Trójmiasta, co warto zobaczyć w Gdańsku?

Jeśli chce się połączyć zarówno możliwość spędzenia wolnego czasu w najlepszych hotelach, a jednocześnie korzystać z rozbudowanej infrastruktury miejskiej warto pomyśleć o Gdańsku. W mieście ciekawe atrakcje znajdą również osoby, które lubią zwiedzać zabytkowe budowle, kościoły czy korzystać z muzeów.

Wyjątkowe miejsca w centrum Gdańska

Gdy chce się wybrać miejsca, które warto zobaczyć w Gdańsku warto zacząć od centrum miejscowości. Zapoznanie się z tym, co warto zobaczyć w Gdańsku pozwala na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Większość turystów rozpoczyna swoje podróże po mieście właśnie od centrum. Rozwiązaniem może być zapoznanie się na początku z atrakcjami, które znajdują się w tym miejscu miasta. Następnie można decydować się na podróżowanie po innych rejonach miasta. Odpowiednio zaplanowana trasa wyprawy po Gdańsku pozwala zapoznać się z najciekawszymi miejscami. Wstępnie warto sięgnąć po przewodnik internetowy czy też papierowy, co pozwala zobaczyć jakie atrakcje są szczególnie warte zobaczenia.

W centrum Gdańska warto odwiedzić:
– Górę Gradową,
– Hevelianum,
– Stary Ratusz,
– wielką zbrojownię,
– Muzeum Bursztynu.
Muzeum Bursztynu to wyjątkowe miejsce, które pozwala zobaczyć biżuterię ze szlachetnego kruszcu jakim jest bursztyn. Muzeum znajduje się nad Motławą i można z miejsca, gdzie się znajduje wygodnie dostać się również do Długiego Targu.
Natomiast Wielka Zbrojownia to miejsce, do którego łatwo dostać się od Góry Gradowej. W tym miejscu znajduje się Akademia Sztuk Pięknych. Sama zbrojownia to wyjątkowy budynek z piękną fasadą, herbami, rzeźbami oraz złoceniami.
Zwiedzając centrum Gdańska nie można pominąć Starego Ratusza. W tym miejscu znajduje się między innymi Pomnik Heweliusza. Dodatkowo Stary Ratusz znajduje się w historycznym centrum miasta. Z tego miejsca można bardzo łatwo dostać się do najważniejszych atrakcji znajdujących się w centrum.
Góra Gradowa pozwala na zobaczenie panoramy miasta. Jest to miejsce, gdzie znajduje się szlak spacerowy. Pozwala to zarówno pospacerować, odpocząć na ławkach w pięknej okolicy, ale można również dostać się na górę rowerem. Od Góry Gradowej bardzo ławo można przedostać się w miejsce, gdzie znajduje się Hevelianum. Jest to miejsce podobne do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce szczególnie powinny odwiedzić rodziny z dziećmi.

Inne atrakcje Gdańska

Gdańsk jest miastem, które pozwala zapewnić możliwość ciekawego spędzanego czasu dla turystów preferujących różne rodzaje turystki. Z jednej strony osoby, które lubią odpocząć w zabytkowych rejonach miasta mogą znaleźć liczne kawiarnie i piękne miejsca do wypoczynku. Z drugiej strony osoby preferujące bardziej aktywny wypoczynek mogą decydować się na korzystanie z miejsc do rekreacji. Obejmuje to między innymi liczne baseny, ale również możliwość korzystania z wypożyczania rowerów i podróżowania po specjalnie przygotowanych trasach rowerowych. Szeroki zakres dostępnych atrakcji pozwala również na decydowanie się na spędzenie wolnego czasu w bardzo różnorodny sposób.

Udostępnij