Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Urządzenia do ćwiczeń w domu – jakie wybrać?

3 września 2020


Jeśli chcesz rozpocząć regularne treningi, ćwiczenia z trenerkami przed telewizorem nie są dla Ciebie, a jednocześnie nie posiadasz żadnego sprzętu – przeczytaj poniższy artykuł. Podpowiemy Ci, jakie urządzenia do ćwiczeń w domu możesz zakupić. Doradzimy, które są najlepsze na początek, a których lepiej unikać podczas pierwszych spotkań z aktywnością fizyczną. Zwrócimy również uwagę na ich zakres cenowy i gabaryty!

Rowerek stacjonarny

To jedna z form aktywności fizycznej, które znane są od lat. Wiele osób zapewne pamięta je ze swojego dzieciństwa, jak mama, tata czy inny członek rodziny trenował na takim urządzeniu, oglądając przy tym telewizję. Rowerek stacjonarny działa jak prawdziwy rower – tyle że jest pozbawiony pedałów. Możemy ustawić sobie różne stopnie „trudności”, tym samym sprawiając, że ćwiczenia są bardziej lub mniej wymagające fizycznie. Dzięki temu, przyrząd jest odpowiedni nie tylko dla osób zaawansowanych, ale również początkujących.

Niektóre modele posiadają również możliwość mierzenia tętna, a także podają ilość spalonych kalorii. Jest ona jednak dość orientacyjna i ma za zadanie raczej motywować do dalszego działania niż podawać rzeczywiste wartości. Jeśli w Twoim domu jest niewiele wolnej przestrzeni, możesz chcieć rozważyć inny przyrząd. Rowerek stacjonarny zajmuje nieco miejsca, przez co nie sprawdzi się w mieszkaniach, w których i tak jest ciasno. Jego cena waha się w granicach kilkuset złotych, w zależności od stopnia wytrzymałości konstrukcji, a także oferowanych dodatkowych funkcji (jak wskazany wyżej pomiar kalorii).

Steper – niewielki przyrząd na piękne nogi

Steper nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dlatego jest zdecydowanie lepszym wyborem do ciasnych pomieszczeń. Po użyciu, można go swobodnie schować – na przykład pod stół czy do szafy.

Zasada jego działania jest bardzo prosta: „idzie się” na nim jak po schodach, trenując tym samym mięśnie nóg oraz pośladków. Co ważne, sposób stąpania ma znaczenie z punktu widzenia trenowanych partii mięśniowych. Chodząc na palcach ćwiczysz łydki, a stawiając na urządzeniu całe stopy – większy nacisk kładziesz na pośladki oraz uda. To świetny rodzaj ćwiczeń, jeśli zależy Ci na wysmukleniu dolnych partii ciała. Jest niewielki i stosunkowo cichy, dzięki czemu możesz wykorzystywać go na przykład podczas oglądania serialu. Stepery są stosunkowo tanie: najprostsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Jeśli jednak chcemy czegoś, co posłuży dłuższy czas – lepiej zainwestować nieco więcej: 200-300 zł pozwoli na zakup dobrej jakości sprzętu.

Orbitrek

To przyrząd półprofesjonalny, który można znaleźć również na wielu siłowniach. Zajmuje sporo miejsca, podobnie jak rowerek stacjonarny, jednak zapewnia świetne efekty. Podczas ćwiczeń na nim angażujemy różne partie mięśniowe całego ciała – poruszamy bowiem nie tylko nogami, ale również rękami.

Orbitrek jest idealnym urządzeniem dla osób, którym zależy na ogólnej poprawie kondycji i rozbudowaniu mięśni. Nie ogranicza się bowiem jedynie do dolnych partii ciała. Jednocześnie, wymaga nieco przestrzeni i należy do kosztowniejszych sprzętów – trzeba się liczyć z ceną rzędu kilkuset złotych.

Najwyższy wynik w historii polskiej piłki nożnej – Rekordowe mecze

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile lat ma Kamil Grosicki? Szczegóły dotyczące jego wieku i kariery
Gdzie gra obecnie Jakub Błaszczykowski? Najnowsze informacje o jego drużynie
Z jakiego powodu zmarł Andrzej Iwan? Przyczyny śmierci byłego piłkarza

Jesteś zainteresowany reklamą?