Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Weekend w Pradze – co zobaczyć?

9 września 2020


Stolica Czech, Praga, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Zdaniem wielu – potrzeba co najmniej kilku dni, aby ją zwiedzić. Proponujemy Ci właśnie to miasto na krótki city break w sobotę i niedzielę. Jak spędzić weekend w Pradze?

Weekend w Pradze – jak tam dotrzeć?

Dojazd do Pragi jest dość istotną kwestią, szczególnie jeśli nie chcemy lawirować własnym autem po nieznanym mieście. W takiej sytuacji możemy wybrać samolot lub pociąg czy autobus. Pierwszy z tych środków transportu jest szczególnie opłacalny, gdy mamy niewiele czasu (na przykład w niedzielę późnym popołudniem musimy być w domu) – bowiem finansowo wychodzi najdrożej, ale jednocześnie – podróż nim jest dużo krótsza niż w przypadku innych form dojazdu.

Pociąg lub autobus są tańszymi rozwiązaniami, ale jednocześnie – wymagają znacznie więcej czasu. Zatem wybór środka transportu powinien być uzależniony od tego, czy dysponujemy dodatkowymi kilkoma (lub nawet kilkunastoma) godzinami, czy nie.

Zobacz również: Jak zaplanować rozrywkę na urlopie?

Co zwiedzić w Pradze?

Miasto jest tak piękne, że ciężko wybrać, co koniecznie należy zobaczyć, a co można odpuścić. Wydaje się, że najlepiej jest po prostu odwiedzić stolicę Czech kilkukrotnie i za każdym razem dokładniej przyjrzeć się innej części miasta. W ten sposób można zwiedzić całość bez biegu przez Pragę.

Przede wszystkim – warto obejrzeć przepiękne Stare Miasto. To na nim znajdują się jedne z najpiękniejszych budynków w całym mieście, a jego rozmiar jest powalający. O pełnych godzinach warto ustawić się pośród turystów przed ratuszem, aby przyjrzeć się, co może zaoferować tamtejszy zegar. Niegdyś, był on uznawany za swego rodzaju cud (szczególnie w średniowieczu) i przyciągał rzesze zainteresowanych nim osób. W zasadzie niewiele się zmieniło – zegar wciąż intryguje turystów, tyle że w zupełnie innym wymiarze niż dawniej: obecnie traktowany jest raczej jako ciekawostka, a nie forma magii.

Most Karola – co to za miejsce?

To tutaj można spotkać prawdopodobnie najwięcej turystów w całym mieście. Most łączy ze sobą dwie dzielnice, które można na polski przełożyć jako Mała Strona i Stare Miasto. To kamienna budowla o długości ponad pół kilometra i jest najstarszą tego typu konstrukcją, która jest w pełni zachowana i użytkowana.

Wejście na most wiąże się z niewygórowaną opłatą.

Zamek na Hradczanach

Znajduje się on w Księdze Rekordów Guinnessa i figuruje jako największy zamek tego typu na całym świecie. Składa się on z kilku kościołów, a także pomniejszych pałaców i innych elementów zabudowy.

Obiekt był znacznie mniejszy w początkach swego istnienia, ale podlegał stopniowym rozbudowom, które miały na celu zwiększenie jego powierzchni użytkowej. Przebudowy te były dokonywane przez władców na przestrzeni wieków.

Nie zapominaj o brzuchu!

Spędzając weekend w Pradze, warto również pamiętać o przepysznym, czeskim jedzeniu. Koniecznie spróbuj knedlicków i innych tego typu rarytasów. Niewygórowane w porównaniu z polskimi cenami kwoty, jakie przyjdzie Ci zapłacić za naprawdę syty posiłek będą satysfakcjonujące dla portfela.

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komfort i styl na każdą noc: damskie piżamy Henderson
Czym tak właściwie jest temperament?
Czym jest Deja Vu? Wyjaśnienie

Jesteś zainteresowany reklamą?