nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

LifestyleSport

Weekend w Pradze – co zobaczyć?

Weekend w Pradze – co zobaczyć?

Stolica Czech, Praga, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Zdaniem wielu – potrzeba co najmniej kilku dni, aby ją zwiedzić. Proponujemy Ci właśnie to miasto na krótki city break w sobotę i niedzielę. Jak spędzić weekend w Pradze?

Weekend w Pradze – jak tam dotrzeć?

Dojazd do Pragi jest dość istotną kwestią, szczególnie jeśli nie chcemy lawirować własnym autem po nieznanym mieście. W takiej sytuacji możemy wybrać samolot lub pociąg czy autobus. Pierwszy z tych środków transportu jest szczególnie opłacalny, gdy mamy niewiele czasu (na przykład w niedzielę późnym popołudniem musimy być w domu) – bowiem finansowo wychodzi najdrożej, ale jednocześnie – podróż nim jest dużo krótsza niż w przypadku innych form dojazdu.

Pociąg lub autobus są tańszymi rozwiązaniami, ale jednocześnie – wymagają znacznie więcej czasu. Zatem wybór środka transportu powinien być uzależniony od tego, czy dysponujemy dodatkowymi kilkoma (lub nawet kilkunastoma) godzinami, czy nie.

Zobacz również: Jak zaplanować rozrywkę na urlopie?

Co zwiedzić w Pradze?

Miasto jest tak piękne, że ciężko wybrać, co koniecznie należy zobaczyć, a co można odpuścić. Wydaje się, że najlepiej jest po prostu odwiedzić stolicę Czech kilkukrotnie i za każdym razem dokładniej przyjrzeć się innej części miasta. W ten sposób można zwiedzić całość bez biegu przez Pragę.

Przede wszystkim – warto obejrzeć przepiękne Stare Miasto. To na nim znajdują się jedne z najpiękniejszych budynków w całym mieście, a jego rozmiar jest powalający. O pełnych godzinach warto ustawić się pośród turystów przed ratuszem, aby przyjrzeć się, co może zaoferować tamtejszy zegar. Niegdyś, był on uznawany za swego rodzaju cud (szczególnie w średniowieczu) i przyciągał rzesze zainteresowanych nim osób. W zasadzie niewiele się zmieniło – zegar wciąż intryguje turystów, tyle że w zupełnie innym wymiarze niż dawniej: obecnie traktowany jest raczej jako ciekawostka, a nie forma magii.

Most Karola – co to za miejsce?

To tutaj można spotkać prawdopodobnie najwięcej turystów w całym mieście. Most łączy ze sobą dwie dzielnice, które można na polski przełożyć jako Mała Strona i Stare Miasto. To kamienna budowla o długości ponad pół kilometra i jest najstarszą tego typu konstrukcją, która jest w pełni zachowana i użytkowana.

Wejście na most wiąże się z niewygórowaną opłatą.

Zamek na Hradczanach

Znajduje się on w Księdze Rekordów Guinnessa i figuruje jako największy zamek tego typu na całym świecie. Składa się on z kilku kościołów, a także pomniejszych pałaców i innych elementów zabudowy.

Obiekt był znacznie mniejszy w początkach swego istnienia, ale podlegał stopniowym rozbudowom, które miały na celu zwiększenie jego powierzchni użytkowej. Przebudowy te były dokonywane przez władców na przestrzeni wieków.

Nie zapominaj o brzuchu!

Spędzając weekend w Pradze, warto również pamiętać o przepysznym, czeskim jedzeniu. Koniecznie spróbuj knedlicków i innych tego typu rarytasów. Niewygórowane w porównaniu z polskimi cenami kwoty, jakie przyjdzie Ci zapłacić za naprawdę syty posiłek będą satysfakcjonujące dla portfela.

Udostępnij