nicesport.pl

nicesport.pl – sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Sport

Zdrowe przekąski dla dzieci

Zdrowe przekąski dla dzieci

Każdy rodzic chce dbać o swoje dziecko i zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Kiedyś dzieci jadły słodycze i piły napoje gazowane na potęgę. Dziś osoby mające swoje rodziny raczej nie idą tą drogą. Aby maluch nie wykazywał pociągu do łakoci, warto zapewnić mu smaczne, ale zdrowe przekąski. Które z nich polecane są w szczególności?

Dzieci uwielbiają wszystko, co chrupiące. Zamiast rakotwórczych i nasyconych substancjami chemicznymi chipsów, razem ze swoją pociechą przygotujmy chipsy z… jarmużu. Umyte i pokrojone na mniejsze części liście jarmużu mieszamy w przygotowanej wcześniej marynacie na bazie soku z cytryny, papryki słodkiej i oliwy z oliwek. Nasączone liście układamy na formie do pieczenia wyłożonej wcześniej papierem. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 150 stopni przez około 3 minuty. Chipsy powinny być chrupiące. Spalone nie smakują już tak dobrze!

Zdrowe przekąski dla dzieci to nie tylko warzywa i owoce. W niektórych sklepach spożywczych i supermarketach możemy znaleźć słoiki pełne cukierków bez… cukru! Każdy rodzic wie, że biały kryształ nie tylko negatywnie wpływa na uzębienie, ale także działa pobudzająco na najmłodszych. Postawienie na pastylki, landrynki lub ciągutki bez cukru jest niestandardową, ale przynoszącą wiele korzyści opcją. Niektóre z nich smakują identycznie jak ich oryginalne odpowiedniki.

Przekąska dla dziecka może mieć płynną postać i nie mowa tu o jogurtach reklamowanych w telewizji, które podobno łagodzą uczucie głodu w mgnieniu oka. Jeśli w swojej kuchni mamy na wyposażeniu blender, mikser lub smoothie shaker, możemy przygotować dla swojej pociechy zdrowy, wysokobiałkowy koktajl oparty na trzech składnikach:
jogurcie naturalnym, bananach i… maśle orzechowym. Ostatni składnik może budzić w nas kontrowersje. Masło z fistaszków podawane w granicach normy nie jest szkodliwe, a wręcz przeciwnie, stanowi źródło wielu cennych składników dla młodego organizmu. Wszystkie komponenty mieszamy w blenderze i podajemy dziecku na deser.

Wśród szybkich przekąsek dla dzieci polecanych przez dietetyków znajdują się wafle ryżowe. Naturalne, wzbogacane nasionami dyni, chia, solą morską, zawierają duże ilości błonnika, który przyspiesza metabolizm i ułatwia trawienie. To zatem trafiony rarytas dla dzieci z problemami żołądkowymi.

Zdrowe przekąski dla dzieci można kupić lub przygotować samodzielnie w domu. Wszystko zależy od nas oraz od naszych zasobów czasowych finansowych. Możemy być pewni, że w przyszłości nasze pociechy nam za to podziękują!

replix.pl

Udostępnij