nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

LifestyleRekreacjaTurystyka

Ciekawe miejsca do zwiedzania na mazurach

Ciekawe miejsca do zwiedzania na mazurach

Mazury przez wielu nazywane krainą jezior są idealnym miejscem na wypoczynek dla osób kochających ich urok i stawiających na zwiedzanie ciekawych miejsc, jak również dla tych, którym głównym celem jest odpoczynek na jachcie.

Mazury co warto zobaczyć

Wybierając się na wypoczynek w tamte strony warto udać się do Mikołajek, gdzie przez całe lato organizowane są liczne, ciekawe imprezy. Miasto samo w sobie zaskakuje ozdobnymi kamienicami oraz przepiękną promenadą i portem jachtowym. Osoby religijne również znajdą w Mikołajkach coś dla siebie a mianowicie przepiękny kościół pod wezwaniem św. Mikołaja. Ciekawą atrakcją w tym mieście jest również stok narciarski usytuowany na sztucznym wzgórzu o długości 700 m. Jeżeli udajemy się w tamte strony w okresie pomiędzy lipcem a sierpniem możemy udać się do bardzo znanego Mrągowa, gdzie co roku organizowany jest koncert Piknik Country, który gromadzi mnóstwo fanów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Jeśli postawiliśmy na wakacje w stolicy polskiego żeglarstwa – Giżycku warto udać się do punktu militarnego czyli Twierdzy Boyen, która jest niewątpliwie najważniejszym zabytkiem w tym mieście, warto jest wybrać się także do wieży ciśnień czy zamku Krzyżackiego oraz zobaczyć most obrotowy.

Wszystkie te miejsca są niezwykle ciekawe oraz posiadają swoją historię w którą warto się zagłębić. Żegnając Giżycko możemy parę kilometrów dalej obejrzeć zamek mieszczący się w Kętrzynie, jak również i „Wilczy Szaniec” czyli dawną siedzibę A. Hitlera.

Tajemniczy budynek

Mazury oferują nam również zobaczenie najbardziej tajemniczego tam budynku, który został wybudowany na początku XIX wieku. Budynek mieści się w Rapie i jest on piramidą, która służyła jako grobowiec rodzinny. Dla fanatyków zamkowych komnat Mazury proponują zamek w Lidzbarku Warmińskim, gdzie na chwilę obecną otwarte zostało muzeum dla osób odwiedzających to miejsce. Kolejnym ciekawym pomysłem na zwiedzanie mazur są mosty kolejowe w Stańczykach, które mają 36 metrów wysokości co sprawia, że robią duże wrażenie na zwiedzających. Jeśli przejeżdżamy lub jesteśmy w okolicach Popielni możemy zatrzymać się żeby wejść do parku dzikich zwierząt. Osoby chcące zobaczyć najlepsze punkty widokowe na mazurach mogą udać się do miejscowości Łuknajnie, gdzie znajduje się wieża widokowa nad jeziorem Śniardwy oraz zwiedzić kolejną wieżę w Starych Juchach.

Mazury dla miłośników sportów wodnych

Największą liczbą odwiedzających Mazury osób są miłośnicy wodnych szaleństw. Osoby spędzające tutaj czas mają możliwość przyjazdu z własnym sprzętem wodnym jak również wypożyczyć go z wielu mazurskich wypożyczalni. Do dyspozycji oprócz kajaków, skuterów czy rowerów wodnych mamy także rejsy promami, jachtami oraz szkołę windsurfingu. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć łódź musimy mieć do tego specjalne uprawnienia, jeśli takich nie posiadamy zostaje nam tylko możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Możliwości, aby każdy spędził udany urlop na mazurach jest bardzo wiele, wszystko zależy od naszej organizacji i dobrego pomysłu.

Udostępnij