Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dezynfekcja powierzchni – jak wybrać rękawiczki jednorazowe?

27 czerwca 2022 Dezynfekcja powierzchni

Dezynfekcja powierzchni to czynność, którą należy wykonywać regularnie w każdym biurze, przychodni czy sklepie. Ponieważ na meblach gromadzi się brud i drobnoustroje, które mogą zagrozić zdrowiu pracowników oraz klientów. Dlatego bezpieczne dezynfekcja powierzchni wymaga zastosowania odpowiednich środków ochronnych. A jak wybrać wytrzymałe rękawiczki jednorazowe do kompleksowego sprzątania?

Znajdź idealny rozmiar

Jeśli rękawiczki jednorazowe mają właściwie chronić skórę przed silnymi detergentami, to muszą być dobrze dopasowane do dłoni. W tym celu trzeba wybrać idealny rozmiar tak, aby rękawiczka nie była za ciasna i nie pękła podczas sprzątania oraz aby nie była za luźna i nie zsunęła się z dłoni. W sklepie ze środkami do dezynfekcji https://czystyszop.pl/ można znaleźć takie rozmiary rękawiczek jednorazowych jak:

  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL

Tak wszechstronny wybór pozwoli na optymalne dobranie rozmiaru rękawiczek do predyspozycji fizycznych każdego pracownika, dzięki czemu pracodawca zyska pewność, że dana czynność zostanie prawidłowo i bezpiecznie wykonana.

Jakie rękawiczki jednorazowe warto wybrać do dezynfekcji powierzchni?

Osoby mające na co dzień styczność z silnymi chemicznymi środkami lub niebezpiecznymi bakteriami i wirusami powinny wybrać rękawiczki nitrylowe. Ponieważ ten model rękawiczek jednorazowych jest bezpieczny dla alergików i osób uczulonych na lateks oraz został zakwalifikowany jako wyrób medyczny. Ponadto rękawiczki nitrylowe mogą być używane także w kontakcie z żywnością. Kolejną ciekawą propozycją będą rękawiczki lateksowe, które świetnie się sprawdzą podczas dezynfekowania powierzchni w salonie kosmetycznym czy też w restauracji. Natomiast na użytek domowy warto nabyć rękawiczki foliowe bądź winylowe.

Jak bezpiecznie stosować rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe powinny być po każdym użyciu wyrzucone do kosza w taki sposób, aby dłonią nie dotknąć ich zewnętrznej powierzchni, ponieważ ta część miała wcześniej styczność z brudem i zarazkami. W tym celu przed ściągnięciem można lekko wywinąć rękawiczkę przy nadgarstku, dzięki czemu będzie ją można chwycić od wewnętrznej strony i szybko wyrzucić do kosza. Poza tym rękawiczki jednorazowe najlepiej jest przechowywać w zamkniętym opakowaniu z dala od wilgoci.

Stosując rękawiczki jednorazowe, można w bezpieczny sposób zdezynfekować każdą powierzchnię, dlatego warto mieć zawsze pod ręką paczkę z rękawiczkami. Przy czym do pracy w trudnych warunkach należy wybrać solidne rękawiczki nitrylowe lub lateksowe, gdyż dobrze przylegają do skóry, a na potrzeby domowe w zupełności wystarczające będą rękawiczki winylowe lub foliowe.

 

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym tak właściwie jest temperament?
Czym jest Deja Vu? Wyjaśnienie
Kim jest narcyz i jakie ma cechy charakteru?

Jesteś zainteresowany reklamą?