nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Lifestyle

Dezynfekcja powierzchni – jak wybrać rękawiczki jednorazowe?

Dezynfekcja powierzchni – jak wybrać rękawiczki jednorazowe?

Dezynfekcja powierzchni to czynność, którą należy wykonywać regularnie w każdym biurze, przychodni czy sklepie. Ponieważ na meblach gromadzi się brud i drobnoustroje, które mogą zagrozić zdrowiu pracowników oraz klientów. Dlatego bezpieczne dezynfekcja powierzchni wymaga zastosowania odpowiednich środków ochronnych. A jak wybrać wytrzymałe rękawiczki jednorazowe do kompleksowego sprzątania?

Znajdź idealny rozmiar

Jeśli rękawiczki jednorazowe mają właściwie chronić skórę przed silnymi detergentami, to muszą być dobrze dopasowane do dłoni. W tym celu trzeba wybrać idealny rozmiar tak, aby rękawiczka nie była za ciasna i nie pękła podczas sprzątania oraz aby nie była za luźna i nie zsunęła się z dłoni. W sklepie ze środkami do dezynfekcji https://czystyszop.pl/ można znaleźć takie rozmiary rękawiczek jednorazowych jak:

  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL

Tak wszechstronny wybór pozwoli na optymalne dobranie rozmiaru rękawiczek do predyspozycji fizycznych każdego pracownika, dzięki czemu pracodawca zyska pewność, że dana czynność zostanie prawidłowo i bezpiecznie wykonana.

Jakie rękawiczki jednorazowe warto wybrać do dezynfekcji powierzchni?

Osoby mające na co dzień styczność z silnymi chemicznymi środkami lub niebezpiecznymi bakteriami i wirusami powinny wybrać rękawiczki nitrylowe. Ponieważ ten model rękawiczek jednorazowych jest bezpieczny dla alergików i osób uczulonych na lateks oraz został zakwalifikowany jako wyrób medyczny. Ponadto rękawiczki nitrylowe mogą być używane także w kontakcie z żywnością. Kolejną ciekawą propozycją będą rękawiczki lateksowe, które świetnie się sprawdzą podczas dezynfekowania powierzchni w salonie kosmetycznym czy też w restauracji. Natomiast na użytek domowy warto nabyć rękawiczki foliowe bądź winylowe.

Jak bezpiecznie stosować rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe powinny być po każdym użyciu wyrzucone do kosza w taki sposób, aby dłonią nie dotknąć ich zewnętrznej powierzchni, ponieważ ta część miała wcześniej styczność z brudem i zarazkami. W tym celu przed ściągnięciem można lekko wywinąć rękawiczkę przy nadgarstku, dzięki czemu będzie ją można chwycić od wewnętrznej strony i szybko wyrzucić do kosza. Poza tym rękawiczki jednorazowe najlepiej jest przechowywać w zamkniętym opakowaniu z dala od wilgoci.

Stosując rękawiczki jednorazowe, można w bezpieczny sposób zdezynfekować każdą powierzchnię, dlatego warto mieć zawsze pod ręką paczkę z rękawiczkami. Przy czym do pracy w trudnych warunkach należy wybrać solidne rękawiczki nitrylowe lub lateksowe, gdyż dobrze przylegają do skóry, a na potrzeby domowe w zupełności wystarczające będą rękawiczki winylowe lub foliowe.

 

Udostępnij