nicesport.pl

nicesport.pl – sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

LifestyleSportZakupy

Funkcjonalny zegarek dedykowany dla sportowców.

Funkcjonalny zegarek dedykowany dla sportowców.

Dobry sportowy zegarek jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego sportowca, dzięki wielu funkcjom jest niezastąpiony podczas treningów.

Jak wybrać odpowiedni zegarek dla sportowca?

Jeśli chcemy wybrać odpowiedni zegarek, musimy zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas smartwatch, smartband czy zwykły zegarek sportowy. Jak wiadomo wszystko zależy od rodzaju aktywności fizycznej, jaką będziemy wykonywać. Smartwatch posiada dużą funkcjonalność, dzięki niemu możemy odbierać i wykonywać połączenia, korzystać z dużej ilości aplikacji oraz odtwarzać muzykę czy wysyłać i odbierać wiadomości sms. Smartwatch przypomina swoją funkcjonalnością smartfon, a zawarte w nim aplikacje sportowe są świetnym dodatkiem. Kupując smartwatcha należy zwrócić uwagę na wyświetlacz oraz jego kształt. Możemy dopasować sobie również jego przekątną ekranu tak, by ładnie prezentował się na naszej ręce.

Osoby aktywne dodatkowo powinny zwrócić uwagę na pasek, który w ich przypadku powinien być sylikonowy. Warto również zainwestować w model wodoodporny, który przysłuży się np. pływakom. Typowy smartwatch jest wyposażony w funkcję mierzenia kroków i spalania kalorii, jednak możemy zakupić model który dodatkowo mierzy nasz puls. W przypadku wyboru właśnie tego produktu warto jest przejrzeć funkcję kilku z nich, ponieważ czasami za parę złotych więcej otrzymamy dodatkowo kilka fajnych aplikacji.

Smartband natomiast to inteligentna opaska fitness na rękę, która pozwala na pomiar parametrów naszej aktywności fizycznej nie tylko w dzień ale również i w nocy. Opaska przesyła wszystkie informacje na nasz telefon, dzięki czemu możemy w prosty sposób odczytać dane. Podstawowe funkcje jakie udostępnia nam Smartband to liczenie kroków, mierzenie dystansu jaki pokonaliśmy jak również liczenie spalonych przez nas kalorii. Lepsze modele wyposażone zostały w pulsometr, GPS jak również potrafią wykryć rodzaj aktywności jaką w danym momencie wykonujemy i dostosować do tego swoje funkcje. Wybierając taki smartband powinniśmy zwrócić uwagę na jego funkcje, opaskę i wodoodporność, aby mieć pewność, że wybierzemy model dostosowany do naszych potrzeb.

Zegarek sportowy jest najczęściej wybierany przez osoby aktywne fizycznie, ponieważ oprócz jego funkcjonalności podczas uprawiania sportu możemy nosić go na co dzień jako zwykły zegarek. Sportowe zegarki są zazwyczaj bardzo proste w obsłudze, dlatego wybierane są przez osoby starsze. Główną ich zaletą jest bardzo długi czas pracy baterii jednak jako typowy zegarek nie posiadają wielu funkcji. Dobre zegarki sportowe za ponad 3 tyś zł są wyposażone w szkło typu power glass, wykonane są ze stali nierdzewnej oraz posiadają takie funkcje jak: krokomierz, licznik kalorii, powiadomienie o połączeniach, stoper, kompas, kalendarz, akcelerometr, wysokościomierz barometryczny oraz wiele innych funkcji.

Dobry zegarek dla początkujących.

Dobry zegarek dla początkujących osób powinien posiadać wygodny pasek i akumulator pozwalający na jego długi czas pracy. Warto jest kupić taki, który posiada chociaż podstawowe funkcje, a do tego jest wodoszczelny i pyłoszczelny oraz kompatybilny z naszym smartfonem.

Udostępnij